„Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata” Albert Einstein 16.06.2022, 21:40

W dniach 14. i 15. 06.2022r. młodsze klasy odbyły wycieczkę do Nowej Słupi,  by w Pasiece  edukacyjnej  „Pszczółka” dowiedzieć się, dlaczego pszczoły są tak dla nas ważne i dlaczego od ich przetrwania zależy nasza przyszłość. Wyśmienita zabawa połączona była z  ciekawymi warsztatami przyrodniczymi.

Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula, co to jest wosk pszczeli, czym się różni matka pszczela ,,królowa" od zwykłej robotnicy oraz kim jest truteń. Atrakcją spotkania była prezentacja prawdziwej żywej rodziny pszczelej.
Podczas spotkania dzieci mogły wcielić się w postać prawdziwego pszczelarza, potrzymać w rękach trutnia, poznać walory zdrowotne i posmakować prawdziwego miodu.

/Małgorzata Breśka/