ZWYCIĘSKA JEDENASTKA 01.12.2022, 21:27

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historyczno-plastycznym zorganizowanym dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Górno - HISTORIA TO MY. Podczas konkursu finałowego dnia 29.11.2022r. w Urzędzie Gminy Górno, zebrani uczniowie wraz ze swoimi opiekunami poznali wyniki konkursu, w którym udział wzięło aż 15 zespołów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Górno. Po powitaniu zebranych uczestników przez Prezesa Zarządu Fundacji Magia Działania Łukasza Papisa oraz Wójta Gminy Górno Przemysława Łysaka, który był Patronem Honorowym konkursu, zgromadzeni byli świadkami wręczania nagród za wszystkie prace. Jako pierwsi swoje nagrody otrzymali uczniowie, których prace nie znalazły się na podium. Do nich należała grupa uczniów z klas młodszych naszej szkoły. Nagrodą był radioodtwarzacz CD/MP3.

Pierwsze miejsce zajęła praca wykonana przez drugi zespół uczniów z naszej szkoły, którego opiekunem była Pani Jolanta Gawęcka. ZWYCIĘSKA JEDENASTKA to:  Bartłomiej Dziedzic, Tymoteusz Kociński, Miłosz Iwan z klasy IVA; Filip Jawor, Błażej Bielat, Filip Morawski, Maria Stąpór, Filip Lasota, Amelia Kowalska, Alicja Skrzyniarz z klasy IVB oraz Nikola Iwan z klasy VIA. Praca ta na 225 możliwych do zdobycia punktów, uzyskała ich aż 216 !!! Nagrodami dla zwycięskiego zespołu za ten sukces była: nagroda rzeczowa w postaci nagłośnienia estradowego z zestawem mikrofonowym, udział członków zespołu w wycieczce wraz z opiekunem do Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej oraz Karta Swobody dla każdego członka zespołu uprawniająca do zgłoszenia nieprzygotowania na wszystkie przedmioty w wybranym przez siebie dniu, zwalniająca          z obowiązku odpowiedzi oraz oceny wykonania pracy domowej. Przedstawiciel grupy Filip Jawor wraz z opiekunem, odebrali nagrody z rąk Wójta Przemysława Łysaka w asyście założyciela Fundacji Magia Działania – Adama Żebrowskiego oraz Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu  i Turystyki Rady Gminy Górno - Stanisława Anioła.

Dodatkową nagrodą dla tej grupy, przekazaną przez Pana Jarosława Grabkę - Prezesa Zarządu spółki Perfektus Plus był voucher o wartości 300 zł do wykorzystania na zakupy asortymentu oferowanego przez firmę Perfektus Plus. Jest to nagroda za najwyżej sklasyfikowaną pracę stworzoną przez uczniów klas niższych.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego działania.

(Jolanta Gawęcka)