Przedstawienia profilaktyczne 19.12.2016, 19:03

14 grudnia 2016 roku Zespół Szkół w Górnie odwiedziła grupa artystyczna „Best” Tomasza Jesionki. Inspiracją do zaprezentowanych przedstawień były emocje i problemy, z jakimi spotykają się w dzisiejszym świecie dzieci i młodzież.

Uczniowie z klas III – V szkoły podstawowej obejrzeli spektakl pt. „Tolerancja”. Jego tematyka dotyczyła problemu osamotnienia, odrzucenia, izolacji dzieci w grupie rówieśniczej, czego powodem może być ich odmienność. Szóstoklasistom oraz gimnazjalistom artyści zaprezentowali sztukę pt. „Media społecznościowe”, w której w obrazowy i jednoznaczny sposób ukazano niebezpieczeństwa płynące z lekkomyślnego korzystania z internetowych portali społecznościowych.

Spektakle miały za zadanie skłonić młodych widzów do refleksji i przemyśleń dotyczących własnych zachowań i postaw wobec innych. Humorystyczny język i proste środki wyrazu artystycznego na pewno ułatwiają zrozumienie przedstawianych treści.

/Joanna Kobiec/