Sukcesy Zespołu Pieśni i Tańca „Górne Nutki” 16.01.2017, 16:27

,,Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask.”

W czwartek 29 grudnia 2016 r. w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach odbyła się gala finałowa X Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka. Dzieci z zespołu Górne Nutki dostały zaproszenie na ten koncert,  podczas którego ogłoszono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Na uroczystości obecni byli m.in. ordynariusz diecezji kieleckiej ks. bp Jan Piotrowski, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Kaszycki, księża związani z festiwalem, sponsorzy.   Najbardziej utalentowani wykonawcy zaśpiewali kolędy i pastorałki. Wśród zwycięzców znalazł się nasz zespół, który w kategorii zespoły ludowe zajął I miejsce i zaprezentował kolędę pt. ,,Przy onej dolinie”.  Dzieci odebrały pamiątkowy puchar, sprzęt nagłaśniający i drobne upominki. Po raz kolejny nasi młodzi artyści zostali docenieni na tak ważnym festiwalu.

6 stycznia br. w kościele pw. św. Jana z Dukli w Bęczkowie odbył się finał  I Gminnego  Przeglądu  Kolęd i Pastorałek. Wśród licznych wykonawców Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Górne Nutki zdobył uznanie jury i otrzymał nagrodę specjalną Grand Prix festiwalu. Mimo mroźnej pogody atmosfera na gali była bardzo ciepła, a dzieci uradowane kolejnym sukcesem.

Opiekunowie zespołu (Jolanta Gawęcka, Izabela Wajs i Teresa Murawska) dziękują wszystkim za całoroczną współpracę i pomoc finansową na rzecz działalności zespołu. Bez wielu osób niemożliwe byłoby wzbogacenie strojów ludowych naszych wykonawców oraz liczne wyjazdy na przeglądy, festiwale i konkursy.

/Teresa Murawska/