Certyfikat „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” dla Zespołu Szkół w Górnie 15.05.2017, 19:59

Teatr, ze względu na swoje wielorakie oddziaływania, pozytywnie wpływa na proces rozwoju dzieci i młodzieży. Stanowi on nie tylko wspaniałą rozrywkę i zabawę oraz pozwala na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim kształtuje wyobraźnię i zaspokaja potrzebę twórczego działania.

Mając na względzie powyższe aspekty działalności teatralnej, za zgodą i przy wsparciu Dyrektora Zespołu Szkół w Górnie – p. Grzegorza Niestója, zainicjowano w naszej szkole realizację projektu „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka”. Koordynacji działań podjęła się p. Joanna Czernikiewicz-Fałdzińska, która w ramach projektu odbyła czteromiesięczny kurs „Opiekun szkolnego koła teatralnego”.

Uczniowie naszej placówki w okresie od 23 września 2016 r. do 23 marca 2017 r. wykonali osiem zadań, które były warunkiem otrzymania Certyfikatu. Uczestnicy wzięli udział w konkursach wiedzy o teatrze, o aktorze teatralnym i filmowym – Andrzeju Grabowskim, konkursie recytatorskim i ogólnoszkolnym Dniu Talentów, przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Little Red Riding Hood” i plakaty je promujące. Zredagowali też recenzję sztuki teatralnej  pt. „Wspomnienia Narkomanki... ”, uczestniczyli w prelekcji, przygotowanej przez znawcę teatru, której tematem były pozytywne oddziaływania sztuki na rozwój osobowości młodego człowieka.

Zabawy w teatr dały uczniom poczucie spełnienia, nauczyły cierpliwości i konieczności współdziałania z innymi. Dzięki konkursom tematycznym zrozumieli oni, czym jest „zdrowa rywalizacja”, a mierząc się z zadaniami zawartymi w regulaminie uczyli się odpowiedzialności i rozwijali swoje umiejętności i zainteresowania.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację projektu i gratuluję sukcesu!