Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 27.06.2017, 19:17

„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!

Pora czasowniki przez dni lata odmieniać!”

/J. Przyboś „Lipiec”/

Uczniowie Zespołu Szkół w Górnie zakończyli rok szkolny 2016/2017. W czwartek 22 czerwca odbyła się pierwsza część tej uroczystości. W obecności zaproszonych gości, rodziców, dyrekcji i nauczycieli dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz młodzież z klas I-III Gimnazjum zebrali się na sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy i wyróżnienia za swoją całoroczną pracę w różnych obszarach szkolnego życia. Za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie zostali też nagrodzeni przez, obecnego na uroczystości, wójta gminy Górno – p. Przemysława Łysaka.

Spotkanie uświetnił występ zespołu Górne Nutki, który także otrzymał specjalne podziękowanie i nagrody od władz naszej gminy. W szczególny sposób, przywołując wiele wspomnień z lat nauki, pracy i zabawy, pożegnali się ze szkołą uczniowie III klasy gimnazjum, którzy po wakacjach rozpoczną nowy etap w swojej edukacji.

W piątek 23 czerwca odbyła się druga część uroczystego zakończenia roku szkolnego. Po Mszy świętej, odprawionej w parafialnym kościele w Górnie, uczniowie klas starszych oraz gimnazjum otrzymali od wychowawców szkolne świadectwa, a na sali gimnastycznej spotkały się dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych i punktu przedszkolnego. Otrzymały one nagrody, dyplomy i wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Po tej części uroczystości dzieci udały się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa.

Specjalne podziękowania za aktywny udział w kształtowaniu szkolnego życia oraz wspieranie działań wychowawczych Zespołu Szkół w Górnie zostały wręczone rodzicom.

Wszystkim uczniom życzymy zdrowych, szczęśliwych i pełnych słońca wakacji! Do zobaczenia we wrześniu.

/Joanna Kobiec/