Bezpieczni na drodze 13.12.2018, 19:11

W ramach zajęć na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym zaprosiliśmy do naszej szkoły funkcjonariuszkę Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. W spotkaniu, które odbyło się 12 grudnia 2018 r., uczestniczyły dzieci z punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i klas I – III.

Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i ulicach, a w szczególności omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Dzieci przypomniały sobie też podstawowe znaki drogowe, numery alarmowe i zasady ich używania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów informacje o codziennej pracy policjantów ruchu drogowego. Dzieci czynnie uczestniczyły w ćwiczeniach i zabawach.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły i mają na celu poprawić bezpieczeństwo dzieci na drodze.

/Teresa Murawska/