Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 24.06.2019, 16:03

„Na świadectwach wzbici w radość odlecieli uczniowie.

Drży powietrze po ich śmigłym zniku.

Wakacje, panie profesorze!

Pora (…) czasowniki przez dni lata odmieniać.”

/J. Przyboś/

Część I uroczystości odbyła się 18 czerwca, gdy ze szkołą pożegnali się uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum. Zgromadziła ona zaproszonych gości – wśród nich Wójta Gminy Górno p. Przemysława Łysaka, Radną Rady Gminy Górno p. Annę Szczepańczyk, proboszcza ks. Edward Kupisa, przewodniczącego Rady Rodziców p. Marcina Kasprzyka, sołtysa p. Mariana Grzegolca; grono pedagogiczne, rodziców i uczniów. Ważnym elementem tego spotkania było przekazanie sztandaru szkoły podstawowej uczniom klasy siódmej oraz pożegnanie sztandaru gimnazjum. A potem przyszedł czas na nagrody, wyróżnienia, podziękowania i rozstanie z 54 absolwentami naszej szkoły. Ogłoszono także wynik szkolnego konkursu na najlepszą klasę, którą w tym roku została klasa IVb.

Część II uroczystości miała miejsce19 czerwca. Po mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Wawrzyńca w Górnie, na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i punktu przedszkolnego. Otrzymali oni nagrody i wyróżnienia. Swoje świadectwa szkolne odebrali wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W tym dniu pożegnaliśmy także panią Teresę Murawską, która po 39 latach pracy odeszła na emeryturę. Z serca dziękujemy za każdy wspólny dzień, każdy uśmiech i wszelkie dobro, które zrodziło się w uczniach, nauczycielach, rodzicach i społeczności Górna dzięki Pani z nami obecności. Życzymy radości z każdej nadchodzącej chwili.

Wszystkim uczniom życzymy spokojnych, bezpiecznych, radosnych i szczęśliwych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

/Joanna Kobiec/