• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010

W maju nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w konkursie recytatorskim "Przyroda w liryce". Jego celem jest popularyzacja poezji, rozbudzanie zainteresowań literackich i przyrodniczych oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka. W finale konkursu, który odbył się 15 maja 2014 roku w Nadleśnictwie Daleszyce , wzięło udział sześdziesięciu uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowli : Wiktoria Kaleta z kl. Ia, Aleksandra Stępień z kl. II, Natalia Sobieraj z kl. IIIb, Agata Tomczyk z kl. IV.

 W kategorii klas I - III wielki sukces odniosła Aleksandra Stępień z kl. II  zajmując II miejsce w tym konkursie.

Gminny turniej w ringo 23.05.2014, 20:19

15 maja 2014 roku dziewczynki z klasy czwartej reprezentowały naszą szkołę w GMINNYM TURNIEJU RINGO, który odbył się w Cedzynie.
Drużyna wystąpiła w składzie: Marcelina Bielat, Patrycja Kot, Patrycja Mazurczak, Paulina Mazurczak, Wiktoria Majkowska, Karolina Michta i Wiktoria Szczepańczyk. 

Nasze uczennice zajęły III miejsce. Gratulujemy sukcesu i zachęcamy wszystkich  do aktywności ruchowej, bo jak mówi przysłowie „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Pod takim hasłem 15 maja 2014 r.  w Zespole Szkół w Woli Jachowej odbył się V Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce. Jego celem jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy o naszym kraju, a szczególnie o regionie świętokrzyskim. Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Górnie reprezentowała uczennica klasy szóstej – Anna Anioł, która przygotowywała się do konkursowych zmagań pod okiem p. Joanny Kobiec.

Ania Anioł zajęła III miejsce w tym konkursie.

Gratulujemy!

 9 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej w Skorzeszycach odbył się Gminny Turniej Tańca Przedszkolaków. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 12 grup tanecznych w 2 kategoriach wiekowych. „Wesołe nutki” z Górna zajęły pierwsze miejsce w kategorii dzieci 5-letnich ex aequo z „Lagunkami” ze Skorzeszyc, na drugim miejscu znalazły się „Kinderki” z Leszczyn i „Kwiatuszki” z Radlina, a na trzecim miejscu „Smerfiki” z Woli Jachowej i „Mróweczki” z Cedzyny. Zwycięzcy w kategorii dzieci w wieku 3 - 4 lat to „Motylki” z Bęczkowa,  drugie miejsce przypadło „Gwiazdeczkom” z Radlina, a trzecie „Biedronkom” z Cedzyny. Wyróżnione grupy taneczne to „Choco-kids” z Krajna, „Słoneczka” z Radlina i „Skrzaty”z Bęczkowa. 

 

Przedszkolakom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!