Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie wzięli udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Konkurs popularyzuje nauki przyrodnicze i skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas .W ramach przygotowań uczniowie wykonują w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika -  pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki  jest głównym patronem konkursu.

W bieżącej edycji największy sukces odniosła uczennica klasy III  - Aleksandra Stępień, uzyskując wynik 100 %  - 128 punktów i zdobywając nagrodę główną. Uczeń klasy IIa Kacper Cedro zdobył także nagrodę - 88, 89 % . Wiktoria Kaleta z klasy IIa zdobyła natomiast wyróżnienie  - 87, 50 %. Pozostali uczniowie także osiągnęli dobre wyniki  i otrzymają dyplomy.

13 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Cedzynie odbył się Gminny Turniej Ringo. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas czwartych. Drużyna wystąpiła w składzie: Magdalena Czaja, Karina Kwiatek, Alicja Raczyńska, Aleksandra Szlufik, Katarzyna Wzorek z klasy IVB oraz Aleksandra Strząbała z klasy IVA.

Wszystkie uczennice zaprezentowały się wspaniale i zajęły I miejsce, zdobywając tytuł mistrzowski.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do  VI edycji Konkursu Recytatorskiego ,,Przyroda w liryce’’, organizowanego corocznie w dniu Polskiej Niezapominajki przez Nadleśnictwo Daleszyce.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Aleksandra Stępień z klasy III zajęła III miejsce za recytację wiersza pt. „Mucha w szklance wody”, a Wiktoria Kaleta z klasy IIA otrzymała wyróżnienie za  wiersz pt. ,,Rudzik”.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Bilijnym. Celem konkursu było pogłębianie znajomości Pisma Świętego - Ewangelii św. Mateusza i uczynienie z niego Księgi Życia.W tym roku uczniowe klas V - Agata Tomczyk oraz Radosław Krzysiek zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego i zostali laureatami konkursu.

30 kwietnia 2015 roku w Muzeum Narodowym w Kielcach odbyło się spotkanie podsumowujące XX Diecezjalny Konkurs Biblijny, podczas którego zwycięzcom zostały wręczone nagrody i dyplomy.

Gratulujemy  i  życzymy dalszych sukcesów.