Wakacje 27.06.2021, 21:28

,,Wakacje, wakacje – to zielony las, kwitnące akacje i słoneczny blask…”

Radosnych, beztroskich i bezpiecznych wakacji pełnych pozytywnych wrażeń i niezapomnianych przygód

życzy SU wraz z opiekunami

Pożegnania nadszedł czas...

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” to hasło uroczystości, która odbyła się 24 czerwca br. w naszej szkole.  Honorowymi gośćmi byli: ksiądz Marek Zawłocki, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Górnie oraz zaproszeni rodzice wyróżnionych uczniów klas ósmych.

Akademia rozpoczęła się od przekazania sztandaru Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie przez uczniów klas ósmych. Następnie uczniowie klas siódmych przygotowali dla absolwentów niespodziankę -  prezentacje zawierające najciekawsze momenty z minionych lat szkolnej edukacji. Uczniowie klas ósmych obejrzeli, specjalnie dla nich na tę okoliczność przygotowane, krótkie filmiki zawierające życzenia na przyszłość przygotowane przez swoich wychowawców: p. Hannę Bednarz,  p. Izabelę Wajs, p. Małgorzatę Breśkę, p. Dariusza Kwietnia, p. Magdalenę Piekarską, p. Waldemara Możdżonka, p. Renatę Dostał. Uczniowie klas siódmych przekazali swoim starszym koleżankom i kolegom okolicznościowe upominki. Nie zapomniano również o uczniu klasy VIII B, Danielu Krawczyku, obchodzącym w tym dniu swoje 15. urodziny. Niezwykłym, wzruszającym momentem był występ uczennicy klasy VIII B, Anny Krzysiek, która zaśpiewała piosenkę „Iść swoją drogą”. Reprezentanci klas ósmych pożegnali całe grono pedagogiczne oraz  koleżanki i kolegów, podziękowali za wszystkie lata spędzone w szkole. Wdzięczność i podziękowanie wyrazili również swoim rodzicom - „najwierniejszym fanom”.

Rozpoczynając wyczekane wakacje  z przyjemnością informujemy, że w dniu 24 czerwca 2021 r. pani Joanna Czernikiewicz – Fałdzińska wraz z czwartoklasistami pracującymi nad projektem eTwinning - "Yummy and fair" otrzymała Krajową Odznakę Jakości.

Odznaka ta przyznawana jest przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning tym szkołom, których praca w ramach partnerstwa międzynarodowego uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Odznaka jest uznaniem pracy i publicznym potwierdzeniem zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Gratulujemy pani Joannie Czernikiewicz – Fałdzińskiej, dla której to trzecie wyróżnienie w programie eTwinning,  i wszystkim uczniom tegorocznych klas IVa i IVb (grupa zaawansowana) zaangażowanym w działania projektowe!

Dobiegła końca innowacja pedagogiczna "Pokochaj nieznane - wielojęzyczność w nauczaniu dzieci" realizowana w grupie 0A. Panie Anna Satro i Joanna Czernikiewicz - Fałdzińska dziękują wszystkim dzieciakom za mile spędzony czas z językiem angielskim i rosyjskim. Wynikiem pracy podsumowującym działania jest inscenizacja ‘Umbrella / зонтик’.

/Anna Satro, Joanna Czernikiewicz - Fałdzińska/