W ROKU SZKOLNYM 2019/2010 WYPRAWKA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH (JEDNAKOWA DLA KAŻDEGO DZIECKA), BĘDZIE ZAKUPIONA PRZEZ RADY KLASOWE ODDZIAŁÓW. W ZWIĄZKU Z TYM NA POCZĄTKU  WRZEŚNIA 2019 ROKU, ZOSTANIE ZEBRANA KWOTA 50 ZŁ (NA PIERWSZY SEMESTR), ZA KTÓRĄ ZOSTANIE ZAKUPIONE NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE PRZEDSZKOLAKA.

RODZICE SAMODZIELNIE KUPUJĄ NASTĘPUJĄCE ARTYKUŁY:

- BUTY NA ZMIANĘ Z JASNĄ PODESZWĄ

- STRÓJ DO W-F

- UBRANKA NA ZMIANĘ

- SZCZOTECZKĘ I PASTĘ DO ZĘBÓW

INFORMACJA NA TEMAT MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH PRZEZNACZONYCH DLA DZIECI ZOSTANIE PRZEKAZANA W DNIU 1 WRZEŚNIA 2019 ROKU.

„Na świadectwach wzbici w radość odlecieli uczniowie.

Drży powietrze po ich śmigłym zniku.

Wakacje, panie profesorze!

Pora (…) czasowniki przez dni lata odmieniać.”

/J. Przyboś/

Nocny biwak w bibliotece 24.06.2019, 16:01

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

/W. Szymborska/

Biwak odbył się 14 czerwca 2019 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły w godz. od 19.00 do 23.00. Miał na celu zachęcić do czytania i promować czytelnictwo.

Rok szkolny 2018/2019 zakończył się kolejnymi sukcesami sportowców reprezentujących SP i Gimnazjum w Górnie. 26 maja na Stadionie Miejskim w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa LDK w Lekkiej Atletyce, na którym zdobyliśmy dwa złote medale. Mistrzami Województwa w skoku wzwyż zostali: Anna Tomczyk oraz Andrzej Krzysiek z kl. VI. Tym samym awansowali na Mistrzostwach Polski LDK w LA, które odbyły się w Warszawie 30 – 31 maja na stadionie AWF Warszawa. Swoje mistrzostwo potwierdzili na Mistrzostwach Województwa SZS w LA w Sandomierzu 14 czerwca, zdobywając ponownie złote medale. Srebrny medal na tych zawodach, również w skoku wzwyż, zdobył ich kolega Kacper Kasprzyk.