Dzień Drzewa 19.10.2021, 19:29

W ramach projektu „Ekologiczne Przedszkolaki” dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziałów Przedszkolnych 11 października 2021r., obchodziły Dzień Drzewa. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne są drzewa w naszym życiu i  przyrodzie, zarówno dla ludzi i zwierząt, a także czystego powietrza. Każda grupa zasadziła swoje drzewo, zapewniając, iż będzie o nie należycie dbać. Dzieci z pomocą mam i babci, posprzątały również najbliższe otoczenie  z zalegających śmieci, pamiętając o ich segregowaniu. Składamy serdeczne podziękowania dla mam i babci Przedszkolaków, które włączyły się w pomoc przy tym przedsięwzięciu.

Magdalena Piekarska

18 października 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści obejrzeli występ starszych kolegów i koleżanek oraz sami przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne. Uroczystej akademii przewodniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy czwartej.

Dzień Nauczyciela 13.10.2021, 20:43

” Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

Janusz Korczak

W podziękowaniu za trudną pracę i wskazywanie nam właściwej drogi, życzymy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły dużo cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz uśmiechu, który otwiera nasze serca i umysły.

Zapraszamy na dedykowany Państwu „Jesienny Koncert Życzeń”

27 września 2021 roku w Kieleckim Centrum Kultury została zainaugurowana kampania Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza #świetokrzyskieNIEhejtuje.

Według badań hejtu w Internecie doświadcza co czwarty jego użytkownik. Słowna agresja, poniżanie, upokarzanie, szykanowanie, ośmieszanie, obraźliwe memy czy grafiki na dobre zadomowiły się w naszym życiu.

Musimy działać. Kampania społeczna „#świętokrzyskieNIEhejtuje”, jest właśnie po to, by uświadomić hejterom, jak wielką krzywdę mogą zrobić innym i sobie.

Co to jest hejt?