Podsumowanie XXIX Tygodnia Kultury Języka 23.04.2021, 17:43

Tegoroczne hasło to „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”.

Pomimo trudności jakie stanowi wciąż trudna sytuacja epidemiczna w kraju udało się zrealizować wszystkie zaplanowane konkursy z okazji Tygodnia Kultury Języka. W dniach 15-19 marca w szkole we wszystkich klasach I-III oraz klasach 0A i 0B przeprowadzony został Konkurs Pięknego Czytania.

Konkurs Recytatorski ze względu na zamknięcie szkół odbył się w innej formie niż był zaplanowany. Uczniowie przesyłali nagranie recytacji wierszy do wychowawców. Mile widziana była charakteryzacja odpowiednia do tematyki wiersza. Komisja w składzie p. Joanna Kobiec – polonista i p. Ewa Stępniak – bibliotekarz dokonały oceny i wybrały zwycięzców. Oto wyniki:

I miejsce – Adam Zapała kl. 3

II miejsce – Kornelia Ozga kl. 1 i Iga Rzepka kl. 1

III miejsce – Bartłomiej Dziedzic kl. 2A, Hanna Ziewiec kl. 1, Jakub Cedro kl. 1

Wyróżnienia otrzymali:

Zuzanna Michalska kl. 2A i Piotr Stąporek kl. 2A

Konkurs plastyczny Zimowe Baśnie Andersena również zmienił formę ze względu na sytuację pandemiczną. Rodzice uczniów klas I-III mogli dostarczać prace dzieci do szkoły odpowiednio zabezpieczone do 31 marca. Prace po odbyciu kwarantanny zostały ocenione następująco:

I miejsce – Iga Rzepka kl. 1 i Gabriela Borek kl. 1

II miejsce – Lena Grzegolec kl. 1, Jak Ligas kl. 3, Miłosz Iwan kl. 2A

III miejsce – Zuzanna Sobieraj kl. 2A, Adrian Minner kl. 1, Hanna Ziewiec kl. 1 Paweł Grzegolec kl. 3

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkół. Fundatorem nagród konkursach był bibliotekarz i wychowawca klasy I.

/Ewa Stępniak/