Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 26.06.2021, 11:53

Pożegnania nadszedł czas...

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” to hasło uroczystości, która odbyła się 24 czerwca br. w naszej szkole.  Honorowymi gośćmi byli: ksiądz Marek Zawłocki, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Górnie oraz zaproszeni rodzice wyróżnionych uczniów klas ósmych.

Akademia rozpoczęła się od przekazania sztandaru Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie przez uczniów klas ósmych. Następnie uczniowie klas siódmych przygotowali dla absolwentów niespodziankę -  prezentacje zawierające najciekawsze momenty z minionych lat szkolnej edukacji. Uczniowie klas ósmych obejrzeli, specjalnie dla nich na tę okoliczność przygotowane, krótkie filmiki zawierające życzenia na przyszłość przygotowane przez swoich wychowawców: p. Hannę Bednarz,  p. Izabelę Wajs, p. Małgorzatę Breśkę, p. Dariusza Kwietnia, p. Magdalenę Piekarską, p. Waldemara Możdżonka, p. Renatę Dostał. Uczniowie klas siódmych przekazali swoim starszym koleżankom i kolegom okolicznościowe upominki. Nie zapomniano również o uczniu klasy VIII B, Danielu Krawczyku, obchodzącym w tym dniu swoje 15. urodziny. Niezwykłym, wzruszającym momentem był występ uczennicy klasy VIII B, Anny Krzysiek, która zaśpiewała piosenkę „Iść swoją drogą”. Reprezentanci klas ósmych pożegnali całe grono pedagogiczne oraz  koleżanki i kolegów, podziękowali za wszystkie lata spędzone w szkole. Wdzięczność i podziękowanie wyrazili również swoim rodzicom - „najwierniejszym fanom”.

Ważnym momentem uroczystości było odczytanie i wręczenie przez dyrektora szkoły listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klas ósmych, którzy osiągnęli celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Te zaszczytne wyróżnienia – podziękowania odebrali Państwo: Ewa i Zbigniew Cedrowie, Ewa i Witold Kaletowie, Emilia i Marcin Kasprzykowie, Joanna i Łukasz Sławetowie, Anna i Hubert Stokowcowie, Elżbieta i Wojciech Szubzdowie, Marta i Andrzej Tomczykowie, Marzena i Marcin Jaworowie, Ewelina i Mariusz Krzyśkowie, Urszula i Grzegorz Krzyśkowie,  Anna i Grzegorz Mochoccy, Agata i Grzegorz Różycowie, Małgorzata i Grzegorz Tomczykowie.

Następnie odbyło się wręczenie przez dyrektora szkoły, p. Stanisława Grzegorza Niestója medalu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty uczniowi klasy VIII B, Konradowi Mochockiemu, laureatowi II Wojewódzkiego Konkursu z Geografii. Rada Rodziców oraz dyrekcja szkoły ufundowała nagrodę dla naszego laureata.

W roku szkolnym 2020/2021 aż pięcioro naszych finalistów:  troje II Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki (Kacper Cedro, kl. VIII A, Anna Tomczyk, kl. VIII B, Konrad Mochocki, kl. VIII B), Wiktoria Kaleta (kl. VIII A) – finalistka IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego oraz Oliwia Kasprzyk (kl. VIII A) – finalistka V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki odebrało zaświadczenia wydane przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyrekcję szkoły.

Następnie wyróżniono uczniów, którzy uczestniczyli w konkursach: biblijnym oraz czytelniczym. Uczniowie klas ósmych, którzy należeli do zespołu „Górne Nutki”, otrzymali upominki. Emocjonującym momentem były również nagrody – puchary i dyplomy za osiągnięcia sportowe dla najlepszych sportowców, głównie lekkoatletów naszej szkoły. Kolejnym punktem było wręczanie nagród za wyniki w nauce oraz 100% frekwencję uczniom klas IV – VIII.

Na zakończenie głos zabrali: przewodnicząca Rady Rodziców p. Emilia Kasprzyk oraz dyrektor szkoły.

Mimo pandemii rok szkolny 2020/2021 obfitował w wiele znaczących osiągnięć naszych uczniów, którzy pod kierunkiem nauczycieli, przy ogromnym wsparciu rodziców oraz dzięki własnemu zaangażowaniu, pracowitości i samodyscyplinie uzyskali imponujące wyniki, z których mogą być dumni.

Dla naszych ósmoklasistów wyróżnienia od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach oraz wysokie wyniki w nauce są „przepustką” do wymarzonej szkoły średniej!

Gorące podziękowania należą się wszystkim rodzicom i uczniom.

Gratulujemy sukcesów uczniom naszej szkoły. Jesteście dumą dla swoich rodziców jak również naszej szkoły! Dziękujemy! Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji!

/  Renata Dostał/

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego 2020/2021.