„Ślubuję być dobrym Polakiem” 18.10.2021, 18:49

18 października 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści obejrzeli występ starszych kolegów i koleżanek oraz sami przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne. Uroczystej akademii przewodniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy czwartej.

Uczniowie klas pierwszych- w obecności przybyłych gości: Pana Arkadiusza Kubca- zastępcy Wójta Gminy Górno, Pani Barbary Raczyńskiej- kierownik SCO w Górnie, Pana Grzegorza Niestója- dyrektora szkoły, Pani Hanny Pióro- wicedyrektora szkoły, a także wychowawców, rodziców i uczniów klas starszych- złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.  Następnie dyrektor szkoły dokonał symbolicznego aktu pasowania „zaczarowanym ołówkiem” pierwszoklasistów na uczennice i uczniów naszej szkoły.W ten sposób uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie. Po zakończonym pasowaniu, pełnoprawni uczniowie  szkoły, wraz z innymi, dumnie  odśpiewali hymn szkoły.

Na zakończenie nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, słodkości oraz upominki przekazane przez Wójta Gminy Górno oraz uczniów klasy drugiej.

/wych . kl. Ia i Ib/