Sukces młodych szczypiornistów z klasy trzeciej 07.04.2018, 20:24

W dniu 5 kwietnia 2018 r. W Szkole Podstawowej w Woli Jachowej odbył się finał drugiej edycji Gminnego Turnieju Piłki Ręcznej, który rozgrywany jest w ramach programu Dziecięca Piłka Ręczna. Występ uczniów kl. III zakończył się ogromnym sukcesem – nasz zespół zajął I miejsce. Mistrzowską drużynę reprezentowali uczniowie: Julia Dziedzic, Wiktoria Rączka, Przemek Galera, Ksawery Gajewski, Bartek Koruch, Kacper Krzysiek, Wojtek Różyc, Kuba Siarek, Krystian Szubzda. Uczniowie przygotowywali się do turnieju pod kierunkiem p. Teresy Murawskiej i przy wsparciu nauczyciela wychowania fizycznego p. Waldemara Możdżonka.

W rozgrywkach wzięło udział osiem zespołów ze szkół podstawowych w gminy Górno. Mecze toczyły się w dwóch grupach po cztery zespoły. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze grupowe: 3 :1, 5:0, 2:1, a w fazie pucharowej pokonali Szkołę Podstawową z Cedzyny 3:1.

Na zakończenie turnieju z rąk wójta gminy p. Przemysława Łysaka i organizatorów wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a nasi zawodnicy także dwa puchary. Jeden za zwycięstwo w turnieju, który trafi do szkolnej kolekcji, a drugi – Puchar Wójta gminy Górno , który będzie towarzyszył zwycięskiej ekipie przez rok, aż do kolejnej edycji turnieju.

Program Dziecięca Piłka Ręczna realizowany jest od ponad roku i jest wspólnym dziełem Urzędu Marszałkowskiego i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Dzięki wkładom pieniężnym tych dwóch placówek, a także wsparciu gmin, ponad 100 szkół (jedna szkoła z każdej gminy) z regionu świętokrzyskiego otrzymało profesjonalny sprzęt do treningów piłki ręcznej. Dodatkowo w naszej gminie, dzięki wsparciu samorządu, nowoczesny sprzęt sportowy trafił do wszystkich szkół. 17 kwietnia br. nasza szkoła reprezentowana będzie przez trzecioklasistów podczas turnieju powiatowego w Nowej Słupi. Dziękujemy młodym sportowcom i życzymy im dalszych sukcesów w karierze sportowej.

/Teresa Morawska/