SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010
Wspaniałe sukcesy sportowców z Górna 24.06.2019, 15:58

Rok szkolny 2018/2019 zakończył się kolejnymi sukcesami sportowców reprezentujących SP i Gimnazjum w Górnie. 26 maja na Stadionie Miejskim w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa LDK w Lekkiej Atletyce, na którym zdobyliśmy dwa złote medale. Mistrzami Województwa w skoku wzwyż zostali: Anna Tomczyk oraz Andrzej Krzysiek z kl. VI. Tym samym awansowali na Mistrzostwach Polski LDK w LA, które odbyły się w Warszawie 30 – 31 maja na stadionie AWF Warszawa. Swoje mistrzostwo potwierdzili na Mistrzostwach Województwa SZS w LA w Sandomierzu 14 czerwca, zdobywając ponownie złote medale. Srebrny medal na tych zawodach, również w skoku wzwyż, zdobył ich kolega Kacper Kasprzyk.

Uczennica III kl. Gimnazjum w Górnie Nikola Furmanek, która w grudniu zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż na Halowych Mistrzostwach Województwa w LA, startuje z powodzeniem również w gimnastyce, którą uprawia na zajęciach pozalekcyjnych w klubie w Kielcach. Na II Ogólnopolskich Zawodach Gimnastycznych im. Andrzeja Szajny w Kielcach 1 czerwca zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!