Nocny biwak w bibliotece 24.06.2019, 16:01

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

/W. Szymborska/

Biwak odbył się 14 czerwca 2019 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły w godz. od 19.00 do 23.00. Miał na celu zachęcić do czytania i promować czytelnictwo.

W biwaku uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI. Uczniowie klasy Va zaprezentowali przedstawienie pt. „Trzy świnki”, klasa IVb słuchowisko pt. „Zaproszenie do Narnii”, klasa VIa prezentacje zachęcające do czytania książek o Harrym Potterze, klasa IVa przedstawiła galerię prac plastycznych „Mój bohater literacki”. Uczniowie brali udział w konkursach czytelniczych: Znamy nasze lektury oraz Jestem bohaterem… (musieli odgadnąć, kim jest bohater na podstawie trzech cech charakteryzujących daną lekturę), w zabawach logicznych i sprawnościowych.

Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektur oraz książek spoza kanonu. Każde dziecko miało szansę wziąć udział w konkursie, a ich trud został nagrodzony (słodycze, czekolady, maskotki).

/Ewa Stępniak/