Komunikat 22.11.2018, 11:46

Dostawa oleju opałowego do Szkoły Podstawowej im.Janusza Korczaka w Górnie w roku 2019.

Dokument do pobrania.

11 listopada 2018 r. nasz zespół dziecięcy Górne Nutki uczestniczył wspólnie z innymi zespołami ludowymi w Gminnym Narodowym Święcie Niepodległości. Uroczystość miała miejsce w świetlicy w Bęczkowie. Dzieci zaśpiewały pieśni patriotyczne pt.: ,,Rozkwitały pąki białych róż”, ,,Jak to na wojence ładnie” i ,,Warczą karabiny”.

/Teresa Murawska/

Śniadanie daje moc 15.11.2018, 18:23

Po raz pierwszy w naszej szkole 8 listopada 2018 r., wspólnie ze szkołami z całej Polski, uczniowie klas I – III brali udział w programie edukacyjnym Dzień – Śniadanie Daje Moc. Co roku w Europie dzień ten obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W trakcie wcześniejszych zajęć uczniowie poznawali 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały kanapki z wykorzystaniem warzyw i innych zdrowych produktów. Potem wszyscy spożywali na stołówce szkolnej przyrządzony posiłek.

/Teresa Murawska/

9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Górnie odbyły się uroczystości z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11:11 wszyscy uczniowie – od przedszkolaków po gimnazjalistów – wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy polski hymn narodowy.