Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości 11.11.2018, 19:28

9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Górnie odbyły się uroczystości z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11:11 wszyscy uczniowie – od przedszkolaków po gimnazjalistów – wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy polski hymn narodowy.

W godzinach popołudniowych, wespół z zaproszonymi gośćmi i rodzicami, uczestniczyliśmy w uroczystej akademii zatytułowanej „A to Polska właśnie”. Dzieci i młodzież naszej szkoły przygotowali program słowno-muzyczny, na który składały się recytacje, opowieść o odzyskaniu przed stu laty wolności, występ instrumentalny, tańce (polonez, mazur, taniec z biało-czerwoną flagą), prezentacje zespołów Górne Nutki i Górnianecki. Dopełnieniem programu artystycznego były pieśni patriotyczne, do których wykonania włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania.

Dyrektor szkoły – p. Stanisław Grzegorz Niestój podziękował przybyłym gościom: p. Marianowi Grzegolcowi – sołtysowi Górna, p. Teresie Szlufik – radnej Rady Gminy i sołtysowi Górna-Parceli, p. Marcinowi Kasprzykowi – przewodniczącemu Rady Rodziców, zespołowi Górnianecki oraz wszystkim przybyłym na tę uroczystość.

/Joanna Kobiec/