Kkolejna nagroda dla Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie za realizację międzynarodowego projektu!

9 października 2018 roku odbył się Świętokrzyski Kongres Obywatelski, podsumowujący całoroczny projekt ŚCDN „Akademia Obywatelska 1918”. Pośród 45 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego, biorących w nim udział, była także Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górnie. Naszą placówkę na kongresie reprezentowali: dyrektor – p. Stanisław Grzegorz Niestój, p. Małgorzata Breśka oraz uczennice: Natalia Sobieraj i Justyna Rojek.

,,Uczyć się, by świat poznawać ślubujemy dziś…..”

W dniu 16 października 2018 roku uczniowie pierwszej klasy naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. W tym ważnym dla każdego pierwszaka dniu obecni byli wraz z nimi Rodzice, Dyrekcja szkoły, Wójt Gminy Górno – p. Przemysław Łysak, proboszcz parafii ks. Edward Kupis, nauczyciele oraz starsi koledzy i koleżanki.

Dzień Nauczyciela 19.10.2018, 19:42

„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
płynie wraz z nami przez szkolne lata.”

Dnia 15 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas I – II wraz z wychowawcami.