Ślubowanie klasy pierwszej 19.10.2018, 19:42

,,Uczyć się, by świat poznawać ślubujemy dziś…..”

W dniu 16 października 2018 roku uczniowie pierwszej klasy naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. W tym ważnym dla każdego pierwszaka dniu obecni byli wraz z nimi Rodzice, Dyrekcja szkoły, Wójt Gminy Górno – p. Przemysław Łysak, proboszcz parafii ks. Edward Kupis, nauczyciele oraz starsi koledzy i koleżanki.

Przed tak zacnym gronem przyjaciół egzamin z przygotowania do roli ucznia maluchy zdały celująco. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły dzieci zostały przez Pana Dyrektora pasowane na uczniów. Na pamiątkę tej ważnej uroczystości dzieci otrzymały od pana wójta duże liczydła. Również starsi koledzy z klas drugich, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i rodzice przygotowali dla pierwszaków pamiątki w postaci przyborów szkolnych i maskotek. Po zakończeniu uroczystości dzieci wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

/Teresa Murawska/