Tegoroczny Europejski Dzień Języków (26 września) uczciliśmy w naszej szkole krótkim, aczkolwiek dynamicznym projektem  European Day of Languages – Online Postcard Exchange w ramach unijnego programu edukacyjnego – eTwinning.

Celem projektu, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstej było zachęcenie do uczenia się w szkole i poza nią, w nowy, innowacyjny sposób oraz uświadomienie bogatej różnorodności językowej Europy, bo okazuje się, że nawet koguty pieją w różnych językach…

W środę 13 września 2017 roku do Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty zawitała delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Górnie wraz z Opiekunami Szkolnego Koła Caritas – ks. Mariuszem Kałką i p. Ewą Cedro.

23 września 2017 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Górnie pod opieką p. Bożeny Jaros, absolwenci i parafianie wraz z ks. Marcinem Jaworskim wzięli udział w XVIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. W tym roku odbył się on pod hasłem „Idźcie i głoście tajemnicę Krzyża”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górnie wzięli udział w akcji, zorganizowanej przez gminę Górno, której celem było zebranie różnych przyborów szkolnych, tj. kredki, zeszyty, bloki, farby, plastelina, piórniki, plecaki, długopisy itp. Przekazano je dzieciom ze szkół w gminie Brusy w powiecie chojnickim w województwie pomorskim, objętej przez naszą gminę pomocą poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za bardzo aktywny udział w tej akcji.

/Joanna Kobiec/