Sprzątanie Świata 2018: „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” 23.09.2018, 14:49

20 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, już po raz kolejny, uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Tego dnia uczniowie klas ósmych ze szkoły podstawowej i klasa III gimnazjum wraz z opiekunami odbyli ekologiczno-historyczny rajd pieszy na trasie Leszczyny – Cedzyna – Niestachów – Górno. Wycieczka rozpoczęła się przy pomniku w Leszczynach poświęconemu pamięci partyzantów Oddziału Armii Krajowej „Wybranieccy”, gdzie uczniowie wysłuchali informacji na temat działalności ruchu oporu na ziemi świętokrzyskiej podczas II wojny światowej.

Następnie młodzież udała się pieszo przez Górę Otrocz, podziwiając różne formy krajobrazu i zróżnicowaną szatę roślinną, kierując się w stronę leśniczówki w Niestachowie. Stamtąd, po krótkim odpoczynku przy ognisku, wszyscy wyruszyli w dalszą drogę. Podczas wędrówki uczniowie zbierali śmieci z poboczy i przydrożnych rowów, napełniając nimi kilkanaście worków. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

Udział uczniów naszej szkoły w akcji „Sprzątanie Świata” przyczynił się do zwiększenia u nich świadomości ekologicznej i wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego, nawyku dbania o nie.

/Dariusz Kwiecień/