ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010
11 Listopada 11.11.2022, 10:21

Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie

Historia i naród

Historia kształtuje świadomość narodu. Natomiast naród tworzy historię swojego pokolenia oraz swojego kraju.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości  w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie w dniu 10 listopada 2022 r. obfitował w różnorodne patriotyczne przedsięwzięcia.

Inauguracją obchodów była akademia w sali gimnastycznej, rozpoczęta od wprowadzenia pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie i zaśpiewania hymnu państwowego.

Po wyprowadzeniu sztandaru głos zabrał dyrektor szkoły pan Stanisław Grzegorz Niestój, który przywitał przybyłego na uroczystość wicewójta gminy Górno, pana Arkadiusza Kubca, a także wygłosił przemówienie dotyczące znaczenia odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 r. w kontekście bieżącej sytuacji geopolitycznej – wojny w Ukrainie, akcentując, że Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły nawiązał również do pojęcia patriotyzmu oraz  kształtowania patriotycznych postaw w dzisiejszych czasach.

8 listopada 2022 roku uczniowie klas 4A, 5, 6B wraz z wychowawcami wybrali się na szkolną wycieczkę. Najpierw zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, gdzie obejrzeli wnętrza pałacyku podarowanego pisarzowi przez Polaków oraz uczestniczyli w zajęciach muzealnych: „Baśnie i legendy afrykańskie”, „Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza a powieść ‘W pustyni i w puszczy’”. Następnym punktem programu był seans w kinie w Kielcach – dzieci obejrzały piękny film pt. „Chłopiec z chmur”. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.

/Joanna Kobiec/

ZAPYTANIE OFERTOWE 07.11.2022, 22:56

ZAPYTANIE OFERTOWE

na dostawę książek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

zgodnie z obowiązującym u zamawiającego regulaminem postępowania przy udzielaniu zamówień publicznych o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000 zł netto wskazanej w ustawie z dnia   11 września 2019 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U.2021.1129 - t.jedn.).

DO POBRANIA

Przyjemne z pożytecznym 26.10.2022, 20:53

Spacerem po Kielcach, by dotrzeć do... Studia Kulinarnego i uczestniczyć w akcji „Społeczności nie marnują”