Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły – tradycyjnie jak co roku – w dniu 22 grudnia 2017 r. wystawili bożonarodzeniowe jasełka. W specjalnie przygotowanych strojach na tle świątecznej scenografii młodzi aktorzy przedstawili biblijne sceny związane z narodzinami Chrystusa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia w noc narodzenia. W dzisiejszych czasach, tak samo jak dwa tysiące lat temu, Jezus puka do drzwi i szuka schronienia w sercu każdego człowieka.

15 grudnia  2017 r. w Szkole Podstawowej w Górnie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny w Języku Angielskim – „Fun with Maths”, nad którym honorowy patronat sprawował wójt gminy Górno – p. Przemysław Łysak.

Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Górnie od września tego roku szkolnego uczestniczyli w projekcie „Mój startup – mój biznes”. Projekt realizowany był przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym oraz Narodowym Bankiem Polskim, uczestniczyli w nim uczniowie dziesięciu szkół z województwa świętokrzyskiego.

15 grudnia 2017 r. grupa dzieci z naszego zespołu udała się do siedziby Radia Kielce. W tym dniu licytowana była choinka dziennikarzy tej rozgłośni w ramach akcji charytatywnej ,,Choinka pod choinkę”. Nasze dzieci także podarowały bożonarodzeniowe drzewko jako dodatek do choinki dziennikarzy. Przy okazji wizyty ,,na żywo” Karina Kwiatek opowiedziała w kilku słowach o historii zespołu oraz o swoich zamiłowaniach do muzyki ludowej. Mówiła także o powstaniu choinki wykonanej z pomocą jednej z mam – pani Wioletty Pakuły. Na zakończenie pobytu w rozgłośni radiowej dzieci pod kierunkiem akordeonisty pana Grzegorza Michty zaśpiewały dwie kolędy.

Na pamiątkę wizyty w Radio Kielce dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety. Wizyta w rozgłośni była dla nich nowym doświadczeniem i jednocześnie promocją gminy i szkoły.