Gminny Konkurs Matematyczny w Języku Angielskim – „Fun with Maths” 20.12.2017, 20:14

15 grudnia  2017 r. w Szkole Podstawowej w Górnie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny w Języku Angielskim – „Fun with Maths”, nad którym honorowy patronat sprawował wójt gminy Górno – p. Przemysław Łysak.

Z matematyką po angielsku zmagali się uczniowie klas gimnazjalnych z Bęczkowa, Górna, Krajna i Woli Jachowej. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: w I etapie – indywidualnym – uczniowie rozwiązywali test. W czasie przerwy, po napisaniu testu, uczestnicy konkursu mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności komunikacji w języku angielskim podczas spotkania z wolontariuszami z Armenii, Turcji, Włoch i Ukrainy. W II etapie na sali gimnastycznej, przy wsparciu licznej grupy kibiców z każdej ze szkół, trzyosobowe drużyny rozwiązywały zadania, podając odpowiedzi za pomocą specjalnych pilotów. Trudnością nie były tym razem zadania matematyczne, lecz ich treść podana w języku angielskim.

Zwycięzcą indywidualnym został Kacper Opas – uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bęczkowie, przygotowywany przez Jolantę Sikorę i Patrycję Kupis. W rywalizacji drużynowej zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie, przygotowywana przez Iwonę Kot, Justynę Krzysiek i Elżbietę Tracz-Piotrowską. Nagrody dla szkół ufundował Wójt Gminy Górno, a dla uczestników – Spółka Capgemini Polska. Rozstrzygnięty został także konkurs na plakat pt. „I love maths” – zwyciężyła Karolina Krawczyk z klasy II gimnazjalnej.

Podczas zmagań finałowych naukową atmosferę umilały tańce, śpiewy i pokazy eksperymentów fizycznych w wykonaniu uczniów z Górna – oczywiście przedstawiane w języku angielskim. Za rok na spotkanie matematyczne po angielsku zapraszamy uczniów klas VII –VIII, o czym informują organizatorki konkursu „Fun with Maths”.

/Iwona Kot, Elżbieta Tracz-Piotrowska/