• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010
Dzień Dziecka 2022 02.06.2022, 21:31

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – te słowa patrona naszej szkoły to hasło, pod jakim w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie obchodzono Dzień Dziecka. W tym dniu nasi uczniowie – mali i duzi - obchodzili swoje święto, w którym nie brakowało emocji. Na początku była lekcja historii, podczas której zaprezentowane zostały informacje o patronie szkoły Januszu Korczaku i Witoldzie Pileckim – patronie byłego gimnazjum. Następnie uczniowie, pod bacznym okiem swoich wychowawców i opiekunów, przedstawili projekty edukacyjne o różnorodnej tematyce – wiedzowe, kulinarne i taneczne. Punktem kulminacyjnym tego dnia było spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnie. Przygotowali oni dla dzieci wiele ciekawostek i różnego rodzaju zajęć, m.in.:  sprawnościowe. Strażacy pokazali też wyposażenie wozu strażackiego i opowiedzieli o swojej ciężkiej pracy. Pomimo deszczowego dnia wszyscy byli radośni i uśmiechnięci.

https://drive.google.com/file/d/1YA4p8wGhACRdu5ImS5DuXqr06ri8FHzx/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/16mLUrbIXNVXG7mqIwt1d7ncSyJAM6duS/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1XNitzSps7UzVfYd9zy-ZlT7Rq1DNSbgI/view?usp=drivesdk

 

 

Dzień Mamy 26.05.2022, 15:40

"Najlepsze u Mamy jest to, że Ją mamy, a Mama ma właśnie nas..."

/J.Kulmowa/

Mama, to najważniejsza osoba w życiu każdego z nas. Uczniowie z klas I - III pamiętali o swoich ukochanych Mamach i z okazji Ich święta przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny.

https://www.youtube.com/watch?v=O3peGfad49U

Po kilku miesiącach narad i planowania wreszcie  udało się!

16 maja  klasy 4 i 6 wyruszyły na wycieczkę pod hasłem przewodnim  "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." Celem wyprawy był Sandomierz nazywany stolicą krzemienia pasiastego. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się zbrojownia, gdzie każdy mógł przymierzyć zbroje oraz obejrzeć ciekawe eksponaty. Kolejne punkty programu to m.in. zwiedzanie PodziemnejTrasy Turystycznej,przejście przez Ucho Igielne czyli Furtę Dominikańską, spacer wąwozem królowej Jadwigi oraz rejs statkiem po Wiśle.

W drodze powrotnej na uczestników wycieczki czekała jeszcze jedna atrakcja - ruiny zamku Krzyżtopór. Wszystkich bardzo zainteresowały opowieści przewodnika o czasach świetności zamku oraz fakt, iż do czasu powstania Luwru zamek ten był największym tego typu obiektem w Europie. 

/wych klas 4 - 6/
 
 

 

13 maja 2022 roku zapisze się na trwałe w historii społeczności uczniowskiej naszej szkoły. W tym bowiem dniu, na zaproszenie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy członkowie zespołu  Górne Nutki udali się do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Dzieciom w tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli: Wójt Gminy Górno p. Przemysław Łysak, Dyrektor Szkoły p. S.G Niestój, Dyrektor GOK p. I. Maliszewska oraz panie opiekunki zespołu I. Wajs, J. Gawęcka, T. Murawska z akordeonistą p. G. Michtą. Czekając na Panią Prezydentową, pod kierunkiem przewodnika dzieci zwiedzały Pałac Prezydencki. W ogrodach pałacowych zaś odbyło się spotkanie z Pierwszą Damą. Przemiłej atmosferze rozmów i pytań towarzyszył występ uczniów, którzy zaprezentowali piosenki patriotyczne i ludowe naszego regionu. Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy zjedli wspólny obiad i zostali obdarowani upominkami.

Wyjazd ten na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Ciepło, uśmiech, komunikatywność, doskonały kontakt z dziećmi to cechy, którymi urzekła nas Pani Agata Duda.

/Opiekunki zespołu/