Narodowe Święto Niepodległości 12.11.2017, 20:23

10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Górnie uczczono 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystą akademię przybyli do naszej szkoły zaproszeni goście: proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Górnie – ksiądz Edward Kupis, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Kamila Strząbała, przedstawicielki Rady Gminy Górno – p. Anna Szczepańczyk i p. Teresa Szlufik oraz  sołtys wsi Górno – p. Marian Grzegolec.

Obchody rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów oraz zapalenia zniczy przy pomniku wzniesionym ku czci rozstrzelanych w dniu 5 sierpnia 1944 r. mieszkańców Górna, Daleszyc i Krajna. W tym symbolicznym akcie oddania hołdu osobom, które oddały swoje życie za Ojczyznę uczestniczyli p. Jan Mochocki i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali słowno-muzyczny program, w którym przedstawili historię walki Polaków o wolną Ojczyznę w czasach zaborów. Ważnym elementem uroczystości był występ najmłodszych uczniów z klas pierwszych szkoły podstawowej, którzy z wdziękiem zatańczyli poloneza. Na zakończenie głos zabrała wicedyrektor szkoły – p. Hanna Pióro, przypominając, na czym polega współczesny patriotyzm.

/Renata Dostał/