• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010
eTwinning - "OUR TOWNS, OUR TREASURES" 09.07.2018, 14:15

Zakończył się rok szkolny a wraz z nim realizacja długoterminowego projektu klas piątych i szóstej, w ramach programu eTwinning - "OUR TOWNS, OUR TREASURES". Projekt opracowany został z uwzględnieniem faktu, że rok 2018 jest Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego i miał na celu zachęcenie uczniów do odkrywania bogatego i różnorodnego dziedzictwa kulturowego Europy.

Zadaniem uczestników było przygotowanie i podzielenie się informacjami na temat miejsca, w którym mieszkają, przedstawienie kilku interesujących faktów i ciekawostek. Z racji, że Górno jest niewielką miejscowością do projektu wybraliśmy całe świętokrzyskie, bo tutaj skarbów jest mnóstwo.

Poprzez różnorodne działania (z wykorzystaniem TIK) uczniowie poznawali dziedzictwo krajów partnerskich, lokalną kulturę, zwyczaje, tradycje i mentalność, zdobywali wiedzę, poszerzali swoje horyzonty, a przede wszystkim trenowali język angielski.

Uczestnicy w czasie trwania projektu, czyli blisko dziesięć miesięcy, wykonali szereg zadań, rzecz jasna w języku angielskim, m.in. przedstawili  siebie i swoje hobby z wykorzystaniem aplikacji Padlet https://padlet.com/my_teacher/7m7el7hpsdio , przygotowali świąteczne życzenia i plakaty dotyczące najpiękniejszych miejsc naszego województwa, zrobili prezentacje  PowerPoint i filmy na Animoto promujące województwo świętokrzyskie https://www.youtube.com/watch?v=Q4vjgR9C010,

https://www.youtube.com/watch?v=otPFCoTb9W0&t=39s .

Korzystali z komunikatora TodaysMeet, gdzie zadawali pytania dotyczące miejscowości partnerów i skarbów dziedzictwa kulturowego rejonu, w którym żyją. Wymieniali się informacjami, mieli możliwość promować nasze województwo, nasz kraj i naszą kulturę.

Kolejnym etapem była burza mózgów  - uczniowie zamieszczali swoje pomysły  i odpowiedzi na pytanie "Dlaczego powinniśmy chronić nasze dziedzictwo kulturowe?”. A następnie za pomocą  Tricider Social Voting każdy głosował na jego zdaniem najlepszą odpowiedź – miło nam, że to właśnie nasza opinia - „Kultura i tradycje są częścią tego kim jesteśmy, jako ludzie” zebrała najwięcej głosów. Na zakończenie przeprowadziliśmy konkurs online używając aplikacji Quizizz, do którego pytania przygotowywali wszyscy uczestnicy.

Teraz zgodnie oczekujemy kolejnych równie udanych projektów.

 

Zatem zbierajcie siły, odpoczywajcie i wracajcie pełni energii do pracy.

Udanych wakacji. Joanna Czernikiewicz - Fałdzińska