KOMUNIKAT 16.09.2017, 08:01

Szkoła Podstawowa w Górnie, Górno 82 A, 26 – 008   Górno

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY W POSTĘPOWANIACH:

1.     Na sprzedaż 3 sztuk okien o wymiarach 250 x 202  zdemontowanych  w budynku Szkoły Podstawowej w Górnie.

2. Skrzydeł drzwi wejściowych, metalowych (90 - tek).

16 września grupa dzieci z zespołu Górne Nutki z opiekunkami uczestniczyła w uroczystościach na Świętym Krzyżu. Reprezentowali gminę Górno na mszy świętej w intencji  rolników prezentując przygotowany na Dożynki Gminne swój wieniec oraz uczestnicząc w procesji z darami.  Modlitwie przewodniczył biskup Edward Białogłowski z Rzeszowa, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Rolników. Wraz z dziećmi w uroczystości uczestniczył wójt gminy p. Przemysław Łysak, przewodnicząca Rady Gminy p. Renata Mochocka oraz przedstawicielka Gminnego Ośrodka Kultury p. Monika Snopek.   Na zakończenie  uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek do klasztornego refektarza i jadłodajni gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

/Teresa Murawska/

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górnie wzięli udział w akcji, zorganizowanej przez gminę Górno, której celem było zebranie różnych przyborów szkolnych, tj. kredki, zeszyty, bloki, farby, plastelina, piórniki, plecaki, długopisy itp. Przekazano je dzieciom ze szkół w gminie Brusy w powiecie chojnickim w województwie pomorskim, objętej przez naszą gminę pomocą poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za bardzo aktywny udział w tej akcji.

/Joanna Kobiec/

23 września 2017 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Górnie pod opieką p. Bożeny Jaros, absolwenci i parafianie wraz z ks. Marcinem Jaworskim wzięli udział w XVIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. W tym roku odbył się on pod hasłem „Idźcie i głoście tajemnicę Krzyża”.