„Ślubowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas…” 22.10.2016, 19:52

18 października 2016 r. od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Czternaścioro uczniów klasy pierwszej, ubranych w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, podniosły nastrój w szkole – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Pani wicedyrektor szkoły gorąco powitała rodziców, nauczycieli, starszych uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy czwartej. Następnie, w kolorowych biretach na głowach, na scenie pojawiły się  pod opieką swojej wychowawczyni p. Izabeli Wajs dzieci z klasy pierwszej i zaprezentowały swoje liczne talenty.

I wreszcie nadszedł najważniejszy moment – w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani wicedyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając wielkim i kolorowym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion małych uczniów.

Następnie drugoklasiści i trzecioklasiści zaśpiewali piosenki i złożyli życzenia swoim młodszym kolegom i koleżankom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI życzyli sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Klasy drugie i samorząd wręczyli pierwszakom szkolne upominki. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali też „słodkie” przyjęcie. Na zakończenie tej uroczystości dla wszystkich dzieci odbyła się dyskoteka. Ten dzień na pewno na zawsze zostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej.

/Teresa Murawska/