W środę 13 września 2017 roku do Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty zawitała delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Górnie wraz z Opiekunami Szkolnego Koła Caritas – ks. Mariuszem Kałką i p. Ewą Cedro.

Tegoroczny Europejski Dzień Języków (26 września) uczciliśmy w naszej szkole krótkim, aczkolwiek dynamicznym projektem  European Day of Languages – Online Postcard Exchange w ramach unijnego programu edukacyjnego – eTwinning.

Celem projektu, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstej było zachęcenie do uczenia się w szkole i poza nią, w nowy, innowacyjny sposób oraz uświadomienie bogatej różnorodności językowej Europy, bo okazuje się, że nawet koguty pieją w różnych językach…

„Przeszłość można medytować, przyszłość trzeba tworzyć” – pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku w Szkole Podstawowej w Górnie Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia z tej okazji odbyła się 11 października. Uczniowie z klas szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili historię edukacji polskiej, w tym także szkoły w Górnie. Prezentowanym treściom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna.

Na zakończenie spotkania głos zabrali zaproszeni goście, którzy podzielili się z nami swymi szkolnymi wspomnieniami. Dyrektor szkoły złożył wszystkim życzenia z okazji tego święta.

/Samorząd Uczniowski/

26 października 2017 r. uczniowie klas I – III wybrali się do Filharmonii Świętokrzyskiej na muzyczne opowieści o zwierzętach. Muzycy orkiestry symfonicznej spotkali się z młodymi widzami w towarzystwie pianistów – Anny Boczar i Bartłomieja Kominka oraz dyrygenta Jonathana Manna.