Długo wyczekiwane listy i początki międzynarodowej przyjaźni. 18.12.2016, 15:54

Uczniowie klas IVa, IVb i V szlifują język angielski i korespondują z rówieśnikami ze szkoły Bekir Boydak İlkokulu w Kayseri (Turcja). Współpraca jest kontynuacją cieszącego się dużym zainteresowaniem projektu eTwinning opartego na autorskim programie ‘Pen Pals’.

Projekt, którego głównym założeniem jest wymiana listów daje uczniom nie tylko możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych w zakresie czytania i pisania w języku angielskim, ale umożliwia również poznanie różnic kulturowych i tradycji innego kraju, pozwala na nawiązanie nowych zagranicznych przyjaźni, promuje współpracę międzynarodową i co najważniejsze motywuje do nauki.

Każdy z uczestników ma swojego korespondencyjnego kolegę, w pierwszych listach dzieci napisały o sobie i swoich zainteresowaniach. W kolejnej przesyłce uczniowie otrzymali karki świąteczne, które zostały zaprezentowane na szkolnej gazetce, a ponieważ Turcy nie obchodzą Świąt, nasi uczniowie odwdzięczyli się ślicznymi zimowymi pocztówkami z gorącymi życzeniami na każdy dzień nadchodzącego Nowego Roku.

Wymiana listów sprawia dużo radości zarówno naszym, jak i tureckim uczniom, dlatego wszyscy z dużym entuzjazm biorą udział w proponowanych działaniach, teraz przygotowujemy kolejne listy, chcemy się lepiej poznać i dowiedzieć więcej o naszych krajach.

/Joanna Czernikiewicz - Fałdzińska/