„Bezpieczne Świętokrzyskie” 09.12.2017, 20:21

Dnia 8 grudnia 2017 r. w naszej szkole, w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”, odbyło się spotkanie z Członkiem Zarządu Powiatowego – p. Józefem Szczepańczykiem, przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz Komendy Policji w Kielcach, którym towarzyszył wicewójt – p. Czesław Pytel, radna gminy – p. Anna Szczepańczyk oraz wicedyrektor SP w Górnie - p. Hanna Pióro. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z Górna, Woli Jachowej, Skorzeszyc i Krajna.

Celem tej akcji było przybliżenie dzieciom zasad poruszania się po drogach oraz uświadomienie, jaki wpływ na ich bezpieczeństwo ma korzystanie z elementów odblaskowych. Po krótkiej prelekcji na temat poprawy bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym nasi goście podarowali pierwszakom kamizelki odblaskowe oraz słodkie upominki z okazji minionych mikołajek.

/Bożena Jaros/