Projekt „Mój startup – mój biznes” 20.12.2017, 20:11

Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Górnie od września tego roku szkolnego uczestniczyli w projekcie „Mój startup – mój biznes”. Projekt realizowany był przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym oraz Narodowym Bankiem Polskim, uczestniczyli w nim uczniowie dziesięciu szkół z województwa świętokrzyskiego.

Celem projektu było stworzenie startup-u, czyli opracowanie pomysłu na biznes. Na początku 25 uczniów naszej szkoły brało udział w warsztatach „Jak zmienić pasję w biznes”; następnie wyłoniono trzy najbardziej aktywne zespoły, które uczestniczyły w trzech spotkaniach w KPT. Tam uczniowie poznawali tajniki powstawania startup-ów, dowiedzieli się jak przekształcić pomysł na biznes w startup, jak stworzyć biznesplan oraz jak przygotować prezentację na sesję pitchingową. Każda grupa przygotowała prezentację swojego pomysłu na startup i 29 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje szkolne:

·         Grupa Biznes Ragazze w składzie: Karolina Strząbała, Julia Cedro i Natalia Kmiecik zaprezentowała startup „e-Fitness”,

·         Grupa DREAM TEAM w składzie: Martyna Sikora, Klaudia Prachtor i Julia Pindral zaprezentowała startup „Time Trading”,

·          Grupa KKK Biznes w składzie: Kamil Stąpór, Jakub Kupis i Jakub Kondraciuk zaprezentowała startup „Dron Security”.

Społeczność szkolna wybrała pomysł grupy DREAM TEAM, który w skrócie można przedstawić jako „bank czasu”.

5 grudnia 2017 r. w Ośrodku ŚCDN w Wólce Milanowskiej odbyły się finałowe prezentacje projektu. Dla wszystkich uczniów udział w projekcie był bardzo ciekawy i inspirujący, a na koniec padło pytanie: „Kiedy będą następne startup-y?”

/Opiekun szkolnych startup-ów: Elżbieta Tracz-Piotrowska/