Wizyta Michała Jureckiego – piłkarza ViveTauronu Kielce w naszej szkole 16.02.2017, 18:11

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w programie organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urząd Marszałkowski w Kielcach– Dziecięca Piłka Ręczna. Oprócz zajęć wychowania fizycznego i promocji aktywności fizycznej wśród uczniów klas I – III przedsięwzięciu towarzyszą dodatkowe atrakcje dla dzieci.

Gmina Górno, podobnie jak Chęciny, włączyła do programu wszystkie szkoły ze swojego terenu, zaopatrując je w podstawowy sprzęt do prowadzenia zajęć: piłki do gry, bramkę, znaczniki, kamizelki. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego otrzymują wsparcie metodyczne w ramach konferencji i warsztatów, a dzieci możliwość uczestniczenia w interesujących lekcjach i konkursach. Bardzo ciekawą inicjatywę podjął wójt naszej gminy – p. Przemysław Łysak, zapraszając do Zespołu Szkół w GórniepiłkarzaViveTauronu Kielce – p. Michała Jureckiego.Spotkanie odbyło się 16 lutego 2017 r. Dzieci i młodzież naszej szkoły entuzjastycznie powitali tak wspaniałego gościa, który jest dumą naszego regionu.

Uczniowie zadawali pytania, które dotyczyły głównie przebiegu kariery i sukcesów piłkarza. Następnie wspólnie z dziećmi z klas czwartych i drugich odbył się profesjonalny trening. Uczniowie ćwiczyli rzuty i podania piłki, zwody, strzały do bramki. Było przy tym dużo zabawy i radości. Na zakończenie uczniowie mogli otrzymać autograf ze zdjęciem piłkarza, kalendarz oraz wykonać pamiątkowe fotografie. Mamy nadzieję , że wizyta piłkarza i udział w zajęciach sportowych będzie doskonałą zachętą  do rozwijania dziecięcych umiejętności i promocji w szkole tej emocjonującej gry zespołowej.

/Teresa Murawska/