Dzień talentów 2017 08.03.2017, 18:04

W dniu 8 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Górnie odbył się kolejny już Dzień Talentu. Przebiegał on pod znakiem dobrej zabawy, a przyświecała mu myśl Jepa Hostetlera mówiąca o tym, iż zdrowy humor to umiejętność śmiania się z siebie razem z innymi, a nie śmianie się z innych.

Cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, aby podziwiać koleżanki i kolegów, którzy wzięli udział w gali. Na scenie kilkudziesięciu młodych artystów i sportowców – począwszy od uczniów klas I-III, a kończąc na młodzieży gimnazjum – prezentowało swoje niezwykłe umiejętności. Byli wśród nich wokaliści, muzycy, tancerze, plastycy, recytatorzy i sportowcy. Słowem: ci, którzy już teraz odnaleźli swoją pasję. Spotkanie otworzył Dyrektor Zespołu w Górnie – p. Stanisław Grzegorz Niestój, który podkreślił znaczenie rozwijania zainteresowań i pogratulował odwagi młodym wykonawcom. W roli konferansjerów wystąpili Alicja Raczyńska i Filip Salwa, którzy ciepłymi słowami zapowiadali i zachęcali uczestników do występów. Publiczność z podziwem i radością oglądała swoich rówieśników. Poziom wszystkich pokazów był bardzo wysoki. Zainteresowanie występami oraz liczba uczniów prezentujących swoje umiejętności szerszej publiczności przerosły oczekiwania organizatorów.

Własne prace plastyczne (rysunki) pokazała Wiktoria Kaleta z kl. IV. Aneta Borek z kl. I gimnazjum zaprezentowała swoją twórczość poetycką. Prace obu artystek zostały przedstawione na specjalnie przygotowanych tablicach. Na scenie najliczniejszą grupę stanowiły wokalistki, a ich występy nagradzano gromkimi brawami. W popularnych utworach wystąpiły: Klaudia Prachtor, kl. I gimnazjum – „Say Something”, Natalia Sobieraj, kl. VI –  „Tyle słońca w całym mieście”, Justyna Rojek, kl. VI – „Szukaj mnie”, Agata Morawska, kl.  V – „Być kobietą”, Oliwia Kasprzyk, kl. IV – „Biegnij przed siebie”. Publiczność była też zachwycona prezentacjami grupy instrumentalistów. W tej kategorii swoje umiejętności pokazali: Oliwia Piasecka, kl. III – etiudy na fortepian, duet: Krystian Szubzda, kl. II (trąbka), David Szubzda, kl. IV (saksofon) – „Siedmiu wspaniałych”, Mikołaj Kupis, kl. VI (keyboard) – „Prząśniczki”, „Marsz turecki”, Patrycja Wojciechowska, kl. III gimnazjum (gitara) – „Małe rzeczy”. Talent recytatorski zaprezentowała Karolina Strząbała z kl. II gimnazjum,  przedstawiając utwór pt. „Święty Emeryk”, zaczerpnięty ze świętokrzyskich legend. Występy artystyczne zakończył pokaz taneczny. Choreografię do utworu „Ego” przygotowały uczennice kl. VI: Karina Kwiatek, Katarzyna Wzorek, Aleksandra Szlufik, Magdalena Czaja.

Po zakończeniu pokazów artystycznych swoje talenty prezentowali szkolni sportowcy. Najmłodsi byli uczniami kl. II szkoły podstawowej, najstarsi kl. II gimnazjum. Widzowie mogli podziwiać przerzuty, salta indywidualne i w dwójkach (na ścieżce gimnastycznej oraz przez skrzynię), przewroty w przód i w tył o różnym stopniu trudności, gwizdy, szpagaty, stanie na rękach, stanie na głowie. W pokazach sportowych wystąpili: Agata Sobieraj, Patryk Czaja, Magdalena Czaja, Łucja Sikora, Jakub Jawor, Julia Pindral, Martyna Sikora, Jakub Stapór, Piotr Pitek, Katarzyna Wzorek, Anna Tomczyk, Natalia Szlufik.

Podsumowaniem szkolnego Dnia Talentów były gratulacje złożone przez dyrektora szkoły wszystkim prezentującym swoje umiejętności oraz wręczenie im pamiątkowych dyplomów.

/Ewa Cedro/