Laboratorium Przyszłości 15.04.2022, 09:12

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANUSZA KORCZAKA W GÓRNIE

UCZESTNICZY W PROGRAMIE „LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI”.

( w ramach wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości” prowadzonego na podstawie uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29. 09. 2021 roku w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegającej na rozwijaniu szkolnej infrastruktury Laboratorium Przyszłości (Monitor Polski poz. 938).

Program „Laboratorium Przyszłości” umożliwia korzystanie przez z szkołę z nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości takich  jak współpraca, kreatywność, interdyscyplinarność, rozwiązywanie problemów.

W ramach wykorzystania 60% otrzymanego wsparcia szkoła wzbogaciła się o pomoce z zakresu  wychowania komunikacyjnego (edukacyjne znaki drogowe, program interaktywny uczący zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, plansze do nauki znaków drogowych, zestawy edukacyjne dotyczące rozwoju techniki oraz wychowania komunikacyjnego).

Na wyposażeniu szkoły znalazły się również drukarka 3D, filamenty, mikrokontroler, stacja lutownicza, kamera przenośna z akcesoriami, statyw, oświetlenie do realizacji zadań, mikroport, mikrofon kierunkowy, gimbal, laptop, roboty edukacyjne, skaner kompatybilny z drukarką 3D, nagłośnienie, szafka pod drukarkę i skaner.