Program ERASMUS PLUS umożliwia nauczycielom, uczniom zapoznanie się z organizacją systemu oświaty w innych krajach. W  ramach programu odwiedzimy szkoły w Anglii oraz w Portugalii. Dodatkowo nauczyciele języka angielskiego będą uczestniczyli w kursach doskonalących kompetencje językowe. Dla uczestników  przewidziano szkolenia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Realizacja programu przewidziana jest na lata 2018 i 2019.

Innowacyjne nauczanie wymaga kompleksowego stosowania nie tylko standardowych,
ale i nowoczesnych środków dydaktycznych, bo uczeń XXI wieku najlepiej poznaje rzeczywistość lub wiedzę o niej, kiedy nauczanie i uczenie się przybiera charakter wielozmysłowy i wielostronnie aktywizujący.

/MAT/ 28 maja 2015 11:50

Gmina Górno uczestniczy w programie Erasmus Plus. Dostanie dofinansowanie na prawie 90 tysięcy euro.

Blisko 70 dyrektorów i nauczycieli przedszkoli oraz szkół, a także przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego uczestniczyło w spotkaniu informacyjnym programu Erasmus+ wszystkich trzech sektorów: Edukacja Szkolna, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe oraz Młodzież w województwie świętokrzyskim.