• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010

18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się Dziecięca Estrada Folkloru. Nasz dziecięcy zespół piesni i tańca Górne Nutki otrzymał w swojej kategorii wyróżnienie .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

/opiekunki zespołu/

 

8 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świetokrzyskiej w Kałkowie Godowie odbył sie VI Festiwal Kolęd i Pastorałek  "Noc Niepojęta". Nasz dziecięcy zespół Górne Nutki kontynuując passę sukcesów zdobył  III miejsce w kategorii zespoły ludowe.

Gratulujemy!!!i

(opiekunki zespołu)

       6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego po raz pierwszy w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Na czele orszaku szedł proboszcz ks. Marek Zawłocki z ks. wikariuszem Marcinem Zapałą. Bardzo dużą grupę uczniów naszej szkoły prowadziła pani katechetka Jolanta Gawęcka. Oczywiście, w pierwszym rzędzie szli trzej królowie z klas komunijnych. Licznie reprezentowane były postacie z Biblii: małe aniołki z klas przedszkolnych i trochę większe anioły, pastuszkowie i jeszcze mali królowie. Wszyscy razem z parafianami podążyli do  stajenki, gdzie czekali aktorzy ze szkolnych jasełek. Po wspólnej Eucharystii dzieci zostały obdarowane słodkościami. Wielkie podziękowania za to wydarzenie należą się Rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje i rekwizyty dla swoich dzieci oraz tak licznie odpowiedzieli na apel pani Jolanty.

 

   Koncert laureatów VI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Nasz DZPiT Górne Nutki wystąpił 6 stycznia w kościele w Bęczkowie na Gali Finałowej. W kategorii zespoły dziecięce i młodzieżowe dzieci nagrodzone z zostały III miejscem. Występ dzieci został bardzo gorąco przyjęty  przez publiczność.

Dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Opiekunowie zespołu

 

       Już na początku grudnia rozpoczęli konkursowe kolędowanie członkowie zespołu ,,Górne Nutki’’. Najpierw uczestniczyli w eliminacjach do XV Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka. 30 grudnia podczas gali finałowej w Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach zostali nagrodzeni II miejscem. Z rąk  Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego i wicewojewody Pana Rafała Nowaka otrzymali nominację do udziału w 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Należy nadmienić, że nasz zespół znalazł się w zacnych  gronie 7 zespołów występujących na gali i 8 reprezentujących nasz region w Będzinie.

        11 grudnia z kolei w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie odbył się VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek . Tutaj również zespół Górne Nutki znalazł się w gronie laureatów i prawem do występu na gali z kolędą ,,Dzisiaj w Betlejem’’. Kolejność miejsc zostanie ogłoszona 6 stycznia podczas Gali Finałowej w Bęczkowie. Dzieci i tutaj liczą na wyróżnienie.

        2 stycznia w kościele parafialnym  w Górnie odbyło się wspólne kolędowanie zespołu ,,Górnianecki’’ i ,,Górne Nutki’’. Oba zespoły wykazały się  bogatym repertuarem kolęd i zachęciły do wspólnego śpiewu obecnych parafian. Ksiądz Proboszcz podziękował za piękny występ, a zebrani nagrodzili gromkimi brawami.

 

https://youtu.be/Vf6OqRQ-YRw

/Opiekunowie zespołu/