20 stycznia2018 r. nasz zespół brał udział w XVII Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek. Tym razem do zespołu dołączyli członkowie Gminnej Orkiestry Dętej i swoja grą ubogacili oprawę muzyczną. Artystów w kategoriach: zespoły wokalno-instrumentalne, chóry dorośli i chóry dziecięce oceniało jury w składzie: prof. zw. dr Jerzy Kurcz, prof. dr hab. Wiesław Delimat oraz Walentyn Dubrowskij.

Po bardzo udanym występie na XI Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kielcach, gdzie nasz zespół zajął III miejsce i otrzymał misję do Będzina, pełni optymizmu udaliśmy się do tego właśnie miasta, by uczestniczyć w II etapie Festiwalu.

15 grudnia 2017 r. grupa dzieci z naszego zespołu udała się do siedziby Radia Kielce. W tym dniu licytowana była choinka dziennikarzy tej rozgłośni w ramach akcji charytatywnej ,,Choinka pod choinkę”. Nasze dzieci także podarowały bożonarodzeniowe drzewko jako dodatek do choinki dziennikarzy. Przy okazji wizyty ,,na żywo” Karina Kwiatek opowiedziała w kilku słowach o historii zespołu oraz o swoich zamiłowaniach do muzyki ludowej. Mówiła także o powstaniu choinki wykonanej z pomocą jednej z mam – pani Wioletty Pakuły. Na zakończenie pobytu w rozgłośni radiowej dzieci pod kierunkiem akordeonisty pana Grzegorza Michty zaśpiewały dwie kolędy.

Na pamiątkę wizyty w Radio Kielce dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety. Wizyta w rozgłośni była dla nich nowym doświadczeniem i jednocześnie promocją gminy i szkoły.

16 września grupa dzieci z zespołu Górne Nutki z opiekunkami uczestniczyła w uroczystościach na Świętym Krzyżu. Reprezentowali gminę Górno na mszy świętej w intencji  rolników prezentując przygotowany na Dożynki Gminne swój wieniec oraz uczestnicząc w procesji z darami.  Modlitwie przewodniczył biskup Edward Białogłowski z Rzeszowa, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Rolników. Wraz z dziećmi w uroczystości uczestniczył wójt gminy p. Przemysław Łysak, przewodnicząca Rady Gminy p. Renata Mochocka oraz przedstawicielka Gminnego Ośrodka Kultury p. Monika Snopek.   Na zakończenie  uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek do klasztornego refektarza i jadłodajni gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

/Teresa Murawska/