• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010

Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna Dziecięca Estrada Folkloru nie mogła odbyć się w marcu. Konkurs organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Kielcach odbył się w listopadzie. Nie było też, niestety, występu na żywo. Regulamin zakładał napisanie tekstu do istniejącej melodii ludowej z regionu świętokrzyskiego. Rada Artystyczna konkursu doceniła nasz zespół dziecięcy i przyznała mu I MIEJSCE.

Tekst konkursowy na melodię ,,Koroliki” - ,,Legenda o Świętym Krzyżu” powstał dzięki współpracy zespołu z Panią Marią Krzos, której bardzo serdecznie dziękujemy. Wielkie gratulacje dla naszego zespołu!

/Teresa Murawska/

Sukces Górnych Nutek 22.12.2018, 16:52

Dziecięcy zespół ludowy Górne Nutki zajął I MIEJSCE w XVII Ogólnopolskim Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu oraz Kurię Diecezji Radomskiej. Przesłuchania odbywały się w 8 ośrodkach, w finałach wzięło udział 28 solistów i zespołów. W kategorii do lat 13 nasi mali artyści odnieśli kolejny sukces. Gratulujemy!

/Teresa Murawska/

 

11 listopada 2018 r. nasz zespół dziecięcy Górne Nutki uczestniczył wspólnie z innymi zespołami ludowymi w Gminnym Narodowym Święcie Niepodległości. Uroczystość miała miejsce w świetlicy w Bęczkowie. Dzieci zaśpiewały pieśni patriotyczne pt.: ,,Rozkwitały pąki białych róż”, ,,Jak to na wojence ładnie” i ,,Warczą karabiny”.

/Teresa Murawska/

 

19 maja 2018 r. w Kierzu Niedźwiedzim w gminie Skarżysko Kościelne odbył się I Przegląd Dziecięcych Zespołów Ludowych „Odlotowo na ludowo – Gwara ‘2018” z udziałem naszych małych ludowych artystów z Górnych Nutek

Na scenie zaprezentowało się pięć zespołów z miejscowości: Kierz, Górno, Orońsko, Pawłów i Mirów – łącznie ponad stu młodych artystów. Okolicznościowe dyplomy i puchary wręczali występującym wójt i przewodnicząca rady gminy.

Poza występami zespołów można było obejrzeć pokazy psów policyjnych. Dzieci z chęcią korzystały z licznych atrakcji.

/Teresa Murawska/