Wizyta „Górnych Nutek” w Radio Kielce 19.12.2017, 17:39

15 grudnia 2017 r. grupa dzieci z naszego zespołu udała się do siedziby Radia Kielce. W tym dniu licytowana była choinka dziennikarzy tej rozgłośni w ramach akcji charytatywnej ,,Choinka pod choinkę”. Nasze dzieci także podarowały bożonarodzeniowe drzewko jako dodatek do choinki dziennikarzy. Przy okazji wizyty ,,na żywo” Karina Kwiatek opowiedziała w kilku słowach o historii zespołu oraz o swoich zamiłowaniach do muzyki ludowej. Mówiła także o powstaniu choinki wykonanej z pomocą jednej z mam – pani Wioletty Pakuły. Na zakończenie pobytu w rozgłośni radiowej dzieci pod kierunkiem akordeonisty pana Grzegorza Michty zaśpiewały dwie kolędy.

Na pamiątkę wizyty w Radio Kielce dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety. Wizyta w rozgłośni była dla nich nowym doświadczeniem i jednocześnie promocją gminy i szkoły.

„Górne Nutki” na świątecznym spotkaniu w starostwie powiatowym

17 grudnia 2017 r. nasz zespół ludowy, w grupie blisko 90 artystów ludowych, zaśpiewał kolędę pt. „Wśród nocnej ciszy” podczas wigilijnego spotkania starosty kieleckiego z przedstawicielami zespołów śpiewaczych z powiatu kieleckiego.

To świąteczne spotkanie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Przy wigilijnym stole zasiedli starosta kielecki Michał Godowski, członek Zarządu Powiatu w Kielcach Marek Kwiecień i przedstawiciele zespołów śpiewaczych z terenu powiatu kieleckiego.

Uroczystość rozpoczął występ artystyczny naszego ludowego zespołu dziecięcego przy akompaniamencie kapeli Ciekoty, w składzie: Adam Młodawski, Leszek Steć i Grzegorz Michta. Młodzi artyści tak swoim występem oczarowali publiczność, że dołączyła się ona do wspólnego kolędowania.

„To był spontaniczny i wyjątkowy występ. Myślę, że długo pozostanie on w naszej pamięci” – powiedział starosta. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały świąteczne upominki. Gospodarze spotkania złożyli również świąteczne życzenia uczestnikom wigilijnego kolędowania.

/Teresa Murawska/