Sukces Górnych Nutek na Dziecięcej Estradzie Folkloru w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 18.03.2016, 10:34

13 marca 2016 r. nasz zespół ludowy po raz drugi wziął udział w przeglądzie zespołów folklorystycznych z całego województwa świętokrzyskiego – w ramach Dziecięcej Estrady Folkloru.

Do występu zgłosiło się 26 podmiotów artystycznych: zespoły śpiewacze oraz pieśni i tańca, kapele, soliści, wokaliści i instrumentaliści. Górne Nutki tym razem wystąpiły w kategorii zespołów pieśni i tańca. Program konkursowy nosił tytuł ,,Suita świętokrzyska” i składał się z pięciu utworów. Dzieciom akompaniował akordeonista p. Grzegorz Michta, a układy choreograficzne opracowała p. Dorota Stawiarska. Rada Artystyczna Dziecięcej Estrady Folkloru oceniała poziom artystyczny prezentacji, czystość śpiewu, dykcję, technikę wykonania i interpretację, dobór repertuaru oraz wierność wobec ludowej tradycji. Nagrody w przeglądzie ufundowali organizatorzy, czyli Wojewódzki Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Zespół Górne Nutki zajął II miejsce (I miejsca nie przyznano), tym samym powtórzył sukces z roku ubiegłego, ale w nowej kategorii. Młodzi artyści otrzymali dyplom i nagrodę pieniężną.

Występ w WDK-u był okazją do zaprezentowania nowych, pięknych gorsetów dziewczęcych. Uszycie i zakup materiałów na ich wykonanie  stało się możliwe dzięki środkom ze sprzedaży szopek bożonarodzeniowych w kościele parafialnym, ofiarom zebranym podczas przedstawienia ,,Opowieść wigilijna” Grupy Teatralnej Górnolotni oraz funduszom przekazanym przez sponsorów i Dyrekcję Zespołu Szkół w Górnie. W imieniu opiekunów składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli finansowo naszym młodym artystom: Grupie Teatralnej Górnolotni, rodzicom i mieszkańcom Górna, właścicielom Delikatesów Centrum oraz p. Danucie i Marianowi Kisielom.

Poniżej link z filmem z występu

Teresa Murawska