Wycieczka do Oblęgorka 26.10.2012, 18:25

Oblęgorek oczarował mnie zupełnie. Mało jest w Królestwie wiosek tak pięknie położonych. Drzewa bardzo porosły, park jest ogromny, grusze i śliwy gną się literalnie pod ciężarem owoców.”

- pisał Henryk Sienkiewicz, gdy przybył do pałacyku, który otrzymał od narodu polskiego.

Tam też uczniowie klas IV – VI, w ramach spotkań z kulturą realizowanych w projekcie „Mała szkoła, wielka szansa”, udali się 13 października 2012 r. na szkolną wycieczkę.    W Oblęgorku zobaczyliśmy dom pisarza, a w nim m.in.: gabinet i burko, przy którym pisał książki, salon, jadalnię, palarnię, sypialnię. We wnętrzach zachowało się wiele oryginalnych mebli, rzeźb, obrazów, są też fotografie i różne prezenty, jakimi obdarowywano   H. Sienkiewicza.  Na piętrze pałacyku obejrzeliśmy, otwartą niedawno, nowoczesną  i multimedialną część muzeum. Zachwycaliśmy się kolekcją książek pisarza, widzieliśmy replikę Nagrody Nobla, którą otrzymał, oraz pamiątki przywożone przez niego z licznych podróży.

opened-book-with-two-scouts-and-dog-pixmac-wektor-83237383.jpg

Na zakończenie naszej wizyty u Henryka Sienkiewicza uczestniczyliśmy  w multimedialnej lekcji muzealnej, podczas której odbyliśmy wirtualną podróż po Afryce, gdzie oglądaliśmy miejsca, zwierzęta i rośliny znane nam już z kart lektury pt. „W pustyni   w puszczy”.

To była bardzo udana wyprawa!

/Dominika Dybka kl. VI, Partycja Wojciechowska kl. V

Zadanie 17 – Koło redakcyjne

KapitalLudzki_logo.jpg  sbr.jpg EFS_logo.jpg

Projekt  współfinansowany  ze  środków  UE  w  ramach  Europejskiego  Funduszu  Społecznego.

Projekt  realizowany  na  podstawie  umowy  ze  Świętokrzyskim  Biurem  Rozwoju  Regionalnego.