• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
26-008 Górno Nr 82A, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010

29 kwietnia zakończył się projekt "Ekologiczne Przedszkolaki" realizowany w Punkcie Przedszkolnym oraz grupach 0 A, 0 B, 0 C. Celem projektu było przede wszystkim uwrażliwienie najmłodszych na ochronę środowiska naturalnego. Dzieci z poszczególnych grup, realizowały działania zgodnie z harmonogramem, m. in: sadziły drzewa, kwiaty, cebulki, sprzątały najbliższe otoczenie, budowały karmniki i karmidełka dla ptaków oraz regularnie je dokarmiały, wykonywały zabawki z materiałów wtórnych podczas tygodnia bez zabawek, obchodziły Dzień Ziemi, opiekują się ogrodem oraz dbają o rośliny w swoich salach. To tylko niektóre zadania, które przedszkolaki wykonały.

 

21 stycznia 2022r. w Punkcie Przedszkolnym w Górnie obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, wykonały również taniec. Przygotowały kwiaty i korale z makaronu dla babć, a dla dziadków kolorowe muszki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.
 

Dla dziadków nagrany został filmik z uroczystości :
 

https://youtu.be/RDz7RjMnZK8
 

/Magdalena Piekarska/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 18 stycznia 2022 r. w Punkcie Przedszkolnym w Górnie. Dzieci były bardzo przejęte, ale również szczęśliwe i uśmiechnięte. Uroczystość rozpoczął marsz przedszkolaków, a następnie mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze i tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania dokonany przez Pana Dyrektora Stanisława Niestója, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka dużym ołówkiem, a Pani Wicedyrektor wręczyła maluchom pamiątkowe dyplomy. Nie obyło się również bez podarunków, które przygotowali rodzice. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

 

/Magdalena Piekarska/

 

Przedszkolak dla Seniora 28.12.2021, 21:08

W ramach przedświątecznej akcji „Przedszkolak dla Seniora” dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziałów Przedszkolnych grup 0A,0B,0C, przygotowały ozdoby na choinkę oraz kartki świąteczne, które zostały zawiezione i przekazane Seniorom przebywającym w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Mikołaje i choinki z szyszek, a także bombki i choinki z patyczków do lodów ozdobiły żywą choinkę w Kaplicy.

Seniorzy przekazują serdeczne podziękowania Przedszkolakom za ogrom radości, jaką Im sprawili w tym świątecznym czasie.

/Magdalena Piekarska/