29 kwietnia zakończył się projekt "Ekologiczne Przedszkolaki" realizowany w Punkcie Przedszkolnym oraz grupach 0 A, 0 B, 0 C. Celem projektu było przede wszystkim uwrażliwienie najmłodszych na ochronę środowiska naturalnego. Dzieci z poszczególnych grup, realizowały działania zgodnie z harmonogramem, m. in: sadziły drzewa, kwiaty, cebulki, sprzątały najbliższe otoczenie, budowały karmniki i karmidełka dla ptaków oraz regularnie je dokarmiały, wykonywały zabawki z materiałów wtórnych podczas tygodnia bez zabawek, obchodziły Dzień Ziemi, opiekują się ogrodem oraz dbają o rośliny w swoich salach. To tylko niektóre zadania, które przedszkolaki wykonały.

21 stycznia 2022r. w Punkcie Przedszkolnym w Górnie obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, wykonały również taniec. Przygotowały kwiaty i korale z makaronu dla babć, a dla dziadków kolorowe muszki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.

Dla dziadków nagrany został filmik z uroczystości :

/Magdalena Piekarska/

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 18 stycznia 2022 r. w Punkcie Przedszkolnym w Górnie. Dzieci były bardzo przejęte, ale również szczęśliwe i uśmiechnięte. Uroczystość rozpoczął marsz przedszkolaków, a następnie mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze i tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania dokonany przez Pana Dyrektora Stanisława Niestója, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka dużym ołówkiem, a Pani Wicedyrektor wręczyła maluchom pamiątkowe dyplomy. Nie obyło się również bez podarunków, które przygotowali rodzice. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

/Magdalena Piekarska/