• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
26-008 Górno Nr 82A, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010
Wyjątkowa premiera 11.03.2021, 18:12

 

 

Spektakularnie zakończyła się II edycja projektu "W krainie baśni, bajek i bajeczek"; dzieci z oddziału 0A zaprosiły na pantomimę pt. ,,W krainie trzech świnek”. Na uroczystą premierę   przybyli pan dyrektor i pani wicedyrektor.

 

26 lutego w Punkcie Przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci z zaciekawieniem tropiły ślady tych prehistorycznych zwierząt, wykorzystując do tego celu lupę. Poznały wygląd, dowiedziały się co jadły, jak również tego, iż wykluwały się z jaja i jak wyginęły. Przedszkolaki z zaangażowaniem stworzyli swojego dinozaura z rolki po papierze toaletowym. Na koniec zajęć brali udział w zabawie badawczej – „Wulkan” – obserwując wypływającą lawę, a także każde z dzieci wykonało pamiątkowe zdjęcie z dinozaurem oraz otrzymało opaskę i odznakę dinozaura. To był dzień pełen wrażeń i przeżyć.

 

/Magdalena Krawczyk/

 

 

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grupy 0c w związku z tym zamieniły swoją salę we włoską pizzerię. Bawiąc się w kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Cały dzień upłynął w radosnej atmosferze, dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest najlepsza!

 
 
12.02 przedszkolaki z grupy 0c wzięły udział w balu walentynkowo - karnawałowym. Tego dnia było bardzo czerwono, a to za sprawą dzieci ubranych w charakterystyczny dla Walentynek kolor oraz wystroju sali, gdzie dominowały czerwone serca. Wszyscy świetnie się bawili, a także wykonali kartki walentynkowe dla swoich najbliższych. Tym samym zakończyli czas karnawału. 
/Paulina Sobczyk/
 

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo to przecież święto wszystkich Babć i Dziadków. Uczniowie z grupy 0a nie zapomnieli o życzeniach i przygotowali wyjątkowy reportaż z elementami języka angielskiego i kultury rosyjskiej  w ramach innowacji pedagogicznej "Pokochaj nieznane...". Program w oparciu o scenariusz autorstwa Doroty Kluska

https://www.youtube.com/watch?v=ieLldFgghdg

 

https://gopro.com/v/0rPQE2qka6nDe

 

/A. Satro, J.Czernikiewicz - Fałdzińska/