Święto Pluszowego Misia 17.12.2017, 20:25

W dniach 24-25 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego w Górnie brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela-zabawkę. Pluszaki towarzyszyły maluchom przez całe dwa dni. Dzieci ochoczo prezentowały swoje misie i opowiadały o nich.

Pierwszego dnia przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii powstania obchodzonego w przedszkolu święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy piosenkach pt. „Jadą, jadą misie”, „Miś z laleczką”, „Spacer po dywanie”, „Pokochaj pluszowego misia”. Cała zabawa zakończyła się degustacją misiowego przysmaku – słodkiego miodu.

Drugiego dnia ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta pani Ewy Stępniak ze szkolnej biblioteki, która przeczytała dzieciom bajkę o przygodach Misia Uszatka. Następnie przedszkolaki pięknie odpowiadały na zadane przez naszego gościa pytania, dotyczące wysłuchanego opowiadania. A w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi dzieci mogły wybrać sobie obrazek przedstawiający postać misia z różnych bajek.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Misie wróciły do domów.

/Emilia Zielińska/