Mikołajki w przedszkolu 17.12.2017, 20:25

„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
Od domu do domu – ciężką pracę ma.
Jego piękną brodę pokrył srebrny lód.
Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł...”

Dzień ten zapowiadał się niezwykle – od samego rana wszystkie dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja. Tegoroczna aura dała dzieciom do myślenia: czy Święty Mikołaj przybędzie bez sani i – tak jak w piosence – przyjedzie samochodem?

A gdy już w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość, dzieci wraz z rodzicami powitały go oklaskami i uśmiechami. Święty Mikołaj przybył z wielkim workiem prezentów. W zamian za piękne podarki przedszkolaki zaśpiewały piosenki: „Mikołaj jedzie samochodem”, „To już czas”, a także wyrecytowały wiersz pt. „Witaj, Święty Mikołaju”. Następnie dzieci zaprosiły gościa z Dalekiej Północy do wspólnego tańca „Woogie-boogie”. Święty Mikołaj długo rozmawiał z dziećmi, był ciekaw, czy były grzeczne i jak radzą sobie w przedszkolu. Wszystkie dzieci otrzymały od Świętego Mikołaja piękne prezenty. Miłym akcentem było też pozowanie do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy za odwiedziny i wspaniałe podarki. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy!

/Emilia Zielińska/