Świąteczne spotkanie u maluchów! 23.01.2018, 17:37

Dnia 22 grudnia 2017 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Górnie zaprosiły swoich rodziców na świąteczne spotkanie do przedszkola. W bożonarodzeniowej scenerii przedstawiły rodzicom tradycje związane z tymi świętami m.in. dlaczego przy wigilijnym stole powinno pojawić się miejsce dla wędrowca lub skąd się wziął zwyczaj serwowania dwunastu potraw.

Maluchy zachęcały rodziców do wspólnego śpiewania kolęd: „Przybieżeli do Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, zaprezentowały też pastorałkę pt. „Świeć gwiazdeczko, mała świeć” oraz wyrecytowały wiersz pt. „Wszystkie małe dzieci”. Potem przedszkolaki wykonały piękne świąteczne kartki, natomiast rodzice napisali życzenia. A mama naszej Zuzi przygotowała poczęstunek – pyszny piernik.

Na zakończenie zajęć złożyliśmy sobie życzenia zdrowych i wesołych świąt.

/Emilia Zielińska/