Spotkanie funkcjonariuszki policji z przedszkolakami 23.01.2018, 17:42

4 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz grup 0A i 0B z funkcjonariuszką policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Tematem spotkania było przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Pani policjantka przeprowadziła zajęcia w formie praktycznej, a dzieci poprzez zabawę miały okazję przypomnieć sobie, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze, będąc pieszym lub kierowcą pojazdu – do tego posłużył specjalny autochodzik.

Przedszkolaki utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętność rozpoznawania ważnych znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz pojęć związanych z ruchem drogowym. Z dużym zaciekawieniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę, ćwiczyły spostrzegawczość, wrażliwość i czujność, a przy tym świetnie się bawiły.

/Emilia Zielińska/