Zajęcia ruchowe  pt. „Mamo, tato, pobaw się ze mną” opierały się o metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Zajęcia miały charakter otwarty. Metoda ta stanowi system ćwiczeń i zabaw ruchowych, które wywodzą się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłym – tzw. baraszkowanie pojawiające się we wczesnym dzieciństwie.

17 lutego 2017 r. dzieci z grup 0b i 0a były na wycieczce w Exbudzie. Obejrzeliśmy musical pt. „Przygody wesołego żeglarza Sindbada” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji. Po zajęciu miejsc w pierwszych rzędach czekaliśmy na rozpoczęcie przedstawienia. Kiedy w końcu rozbłysły światła i na scenie pojawili się aktorzy, odczuliśmy prawdziwą magię teatru. Efektom świetlnym towarzyszyła wesoła oprawa muzyczna, co bardzo nam się podobało. Śledząc losy Sindbada, po raz kolejny przekonaliśmy się, że dobro, przyjaźń i miłość posiadają ogromną moc i zawsze pokonują zło.

/Anna Satro/

Dzieci z grup Oa i Ob prezentowały swoje najlepsze stroje w kategorii strój wieczorowy. Każdy mały model prezentował się na czerwonym dywanie z gracją i elegancją, w swój indywidualny sposób. Po prezentacji wszyscy wzięli udział w profesjonalnej sesji fotograficznej przygotowanej przez mamę naszego kolegi Bartka – p. Justyną Siarek. Zdjęcia wyszły przepięknie. Dziękujemy serdecznie Pani Justynie za tak wspaniale przygotowaną sesję i przeżycia, które dzieci na długo zapamiętają.

Andrzejkowy pokaz mody zakończyła zabawa andrzejkowa i wróżby. Było wesoło i hucznie.

Spotkanie z rękodziełem 06.03.2017, 17:46

W październiku odwiedziła grupę 0a i 0b mama naszej koleżanki Mai – p. Ania Tomak  oraz p. Grzegolec. Przedszkolaki nie tylko zapoznały się z różnymi wyrobami rękodzieła, ale miały też okazję własnoręcznie wykonać kolorowe kokardy, malować i ozdabiać słoiczki, wykonując lampiony. To były interesujące i ciekawie poprowadzone zajęcia. Dostarczyły dzieciom wiele zadowolenia. Najlepiej świadczy o tym ich duże zaangażowanie w pracę oraz radość z własnych wytworów. Dziękujemy Paniom za wspaniale przeprowadzone zajęcia.