• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010

 

 

29 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Gang Swojaków na pomoc zwierzakom" organizowanego w grupach przedszkolnych. Celem konkursu było  rozwijanie wiedzy na temat ochrony przyrody i gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem w Polsce, uwrażliwianie na potrzebę dbania o środowisko naturalne, rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych oraz rozbudzanie wyobraźni twórczej i poczucia estetyki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie wykazały się niezwykłą pomysłowością, starannością oraz zaangażowaniem. Każda praca była niezwykła, dlatego wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody za wspaniałe prace, które wykonały. 

Gratulujemy Zwycięzcom

 

/Anna Satro

Paulina Sobczyk/

 

Dnia 04 października 2021r. dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziałów Przedszkolnych wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Utrwaliły numery alarmowe: do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Z zaciekawieniem obejrzały pokaz sprzętu strażackiego, a ochotnicy mogli założyć strój i hełm, a także spróbować swoich sił podczas pryskania wodą z węża strażackiego.

Na zakończenie spotkania, przedszkolaki wręczyły podziękowanie strażakom za spotkanie. Składamy serdeczne podziękowania P. Marcinowi Siciarskiemu i P. Karolowi Krawczykowi za cenną lekcję oraz poświęcony czas.

 

 

                                                                                                                            /Magdalena Piekarska/

 

Dzień Przedszkolaka 28.09.2021, 20:11

W tym roku dzieci z grupy 0a i 0c świętowały Dzień Przedszkolaka w stylu indiańskim ???? Ich sala zmieniła się w „indiańską wioskę”. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola w pięknych, indiańskich strojach przygotowanych wspólnie z rodzicami i każdego witały okrzykiem„ howgh”! (houk – powitanie indian). Dzieci poznały życie i kulturę Indian - mieszkały w tipi, rzucały do celu, jeździły na koniu oraz urządziły polowanie na bizona. Wykonały również szereg zadań, aby zdobyć pióra do swoich pióropuszy i otrzymać indiańskie imiona. Wspólnym zabawom towarzyszyła indiańska muzyka, indiański taniec oraz malowanie twarzy. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie. 

 

/Paulina Sobczyk/

 

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Również dzieci z Punktu Przedszkolnego włączyły się w obchody tego święta.

            Przedszkolaki ubrane w stroje kowbojów i kowbojek, z ochotą brały udział w zabawach, takich jak np. przesiewanie piasku i szukanie złota, łapanie konika na lasso, rzuty podkową do celu, jazda konna. Na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z fotobudką. 

Maluchy tańcząc w rytmach muzyki country poczuły się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie!

Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

 

                                                                                       Magdalena Piekarska