Dzieci z naszego przedszkola 8.11.2016 wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach aby obejrzeć spektakl pt.: „O wilku i Czerwonym Kapturku”.  Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Uśmiechy nie schodziły z twarz naszych milusińskich. Z wypiekami na twarzach patrzyły na dobrego Czerwonego Kapturka i z niepokojem śledziły poczynania groźnego wilka. Aktorzy – marionetki i pacynki,  scena, muzyka oraz ciekawe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza w tym roku wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

/Anna Satro/

4 listopada gościliśmy w przedszkolu mamę naszego kolegi Adama Panią Ewę Krawczyk fryzjerkę.Pani Ewa pokazała nam różne narzędzia, których używa w pracy: suszarkę, grzebienie, maszynkę do obcinania włosków, pędzle do malowania, mówiła jak ich używać i jak dbać o włosy. Zachęcała nas do odwiedzin u fryzjera. Na koniec spotkania pokazała dziewczynkom jak dawniej za pomocą gazety i skrawka materiału panie kręciły loki, a chłopcy mogli ułożyć sobie fryzurki na „jeża” . Byliśmy bardzo zadowoleni ze spotkania. Dziękujemy raz jeszcze. /Anna Sartro/

19 stycznia 2017 r. w Punkcie Przedszkolnym w Górnie miało miejsce bardzo uroczyste i wzruszające spotkanie, na które przybyli zaproszeni przez przedszkolaków goście: ukochani  dziadkowie, pani wicedyrektor oraz rodzice.

Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Przyłączyły się do niego także dzieci z naszego przedszkola.