• zd1.gif
  • zd2.gif
  • zd3.gif
  • zd4.gif
  • zd5.gif
  • zd6.gif
  • zd7.gif
  • zd8.gif
  • zd9.gif
SZKOŁA PODSTAWOWA w GÓRNIE im. Janusza Korczaka
ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010

15.09.2021r. dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły w swojej grupie Dzień Kropki, czyli dzień kreatywności, wiary we własne możliwości. Przedszkolaki ubrane w stroje w kropki, z zaciekawieniem brały udział w każdej zabawie, przyklejały kolorowe kropki na drzewie talentów oraz samodzielnie wykonały piłkę w kropki, maczając paluszek w kolorowej farbie. Swoje prace prezentowały na wystawce dla rodziców. Każde dziecko wie, że z małej kropki mogą powstać wielkie dzieła, wystarczy tylko spróbować.

 

 

                                                                                                    Magdalena Piekarska

 

 

Efektownie zakończył się projekt "Eksperymenty małego badacza" realizowany w oddziałach przedszkolnych 0A  i 0C. Dzieci zaprosiły do swojego laboratorium Pana Dyrektora i Panią Wicedyrektor. Podczas trwającego kilka tygodni  projektu najmłodsi mogli obcować ze zjawiskami do tej pory znanymi tylko z telewizji lub książki. Niezrozumiale pojęcia nabierały zupełnie innego znaczenia. Stały się bliskie i namacalne. „Eksperymenty małego badacza”  to projekt po który warto sięgać już w przedszkolu, to zaproszenie do świetnej zabawy z solidną dawką wiedzy.

 

Wyjątkowa premiera 11.03.2021, 18:12

 

 

Spektakularnie zakończyła się II edycja projektu "W krainie baśni, bajek i bajeczek"; dzieci z oddziału 0A zaprosiły na pantomimę pt. ,,W krainie trzech świnek”. Na uroczystą premierę   przybyli pan dyrektor i pani wicedyrektor.

 

26 lutego w Punkcie Przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci z zaciekawieniem tropiły ślady tych prehistorycznych zwierząt, wykorzystując do tego celu lupę. Poznały wygląd, dowiedziały się co jadły, jak również tego, iż wykluwały się z jaja i jak wyginęły. Przedszkolaki z zaangażowaniem stworzyli swojego dinozaura z rolki po papierze toaletowym. Na koniec zajęć brali udział w zabawie badawczej – „Wulkan” – obserwując wypływającą lawę, a także każde z dzieci wykonało pamiątkowe zdjęcie z dinozaurem oraz otrzymało opaskę i odznakę dinozaura. To był dzień pełen wrażeń i przeżyć.

 

/Magdalena Krawczyk/