Zajęcia kulinarne 06.03.2017, 17:16

Raz w miesiącu odbywają się w naszej grupie zajęcia kulinarne, w czasie których przygotowujemy z dziećmi różne smakowitości.

Grupy Oa i Ob udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.  Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Halina  przeczytała dzieciom bajkę.

Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki.

/Anna Satro/

W listopadowy poranek przybył do nas pan Tomasz Witkowski tata naszej koleżanki Amelki. Pan Tomek jest z zamiłowania muzykiem i ma swój własny zespół.

Dzieci z naszego przedszkola 8.11.2016 wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach aby obejrzeć spektakl pt.: „O wilku i Czerwonym Kapturku”.  Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Uśmiechy nie schodziły z twarz naszych milusińskich. Z wypiekami na twarzach patrzyły na dobrego Czerwonego Kapturka i z niepokojem śledziły poczynania groźnego wilka. Aktorzy – marionetki i pacynki,  scena, muzyka oraz ciekawe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza w tym roku wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

/Anna Satro/